Sosyal Media
sengul

Galaxy S20 Ultra'nın Şaşırtan DxOmark Puanı Belli Oldu

Samsung'un kamerası performansı ile öne çıkan yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S20 Ultra, DxOmark'tan aldığı kamra perfomans puanı ile kullanıcılarını üzeceğe benziyor.

Galaxy S20 Ultra'nın DxOmark'ta alacağı puan çok merak ediliyordu. Bu konuda biraz gecikme yaşanmıştı. Ancak bu sürede Samsung'un yeni amiral gemisi telefonun kamersı için güncelleme yayınladığını düşünürsek, bu gecikmenin Galaxy S20 Ultra için olum bir gelişme olduğunu söylebiliriz. Samsung'un çiçeği burnunda amiral gemisi için yayınlanan kamera güncellemesine rağmen Galaxy S20 Ultra'nın DxMark'tan aldığı paun biraz hayal kırıklığı oldu.


Yapılan fotoğraf testleri sonucunda 132 paun alan Galaxy S20 Ultra, video tarafında ise 102 puana ulaştı. Genel ortalamada 122 puan alan Galaxy S20 Ultra, DxOmark'ın en iyi kameraya sahip telefon listesinde yedinci sırada kendine yer bulabildi.

Huawei P40 Pro, Honor 30 Pro Plus, Oppo Find X2 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro, Mate 30 Pro 5G ve Honor V30 Pro gibi amiral gemisi modellerinin altında kalan Galaxy S20 ultra, kullanıcılarını bu konuda üzeceğe benziyor.


Ultra geniş açılı kamera performansı ile sınıfının lideri olarak nitelendirilen Galaxy S20 Ultra düşük ışıkta otomatik netleme performansı ve keskinlik konusunda diğer amiral gemisi modellerin biraz gölesinde kalıyor.
Yorum yap

*