Sosyal Media
sefa

Galaxy S8'in Bu Özelliklerini Biliyor Musunuz?

1- Hareket Eden Denklaşör.

Resim çekmek için kamera uygulamsını açtığınızda ekranın herhangi bir yerine koyabileceğiniz hareket eden bir denklaşör düğmesi karşınıza çıkar. Resim çekmek için denklaşöre hafifçe dokunmanız yeterli.


2- Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma.

Resim çekeceğiniz zaman kamerayı yakınlaştırmak (Zoom) ve uzaklaştırmak için ekran üzerindeki yerleşik denklaşör düğmesini yukarı ve aşağı kaydırın. Böylece kameranın zoom özelliğine kolayca ulaşabilirsiniz.


3- Özel Renk.

Galaxy S8'in ekran rengini en sevdiğiniz renge ayarlayabilirsiniz. Yani standart rengi kullanmak zorunda değilsiniz.


4- Home Tuşu Hassasiyeti.

Samsung, bildiğiniz gibi Galaxy S8'de home tuşunu kaldırıp, yerine ekrana giydirimiş dokunmaktik özelliğe sahip home tuşu getirdi. Dokunmatik home tuşunun hasassiyeni istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yani donunmatik özelliğin daha hassas olamsını istiyorsanız hassiyetini artırabilirsiniz. Ya da istemiyorsanız hassasiyeni azaltabilirisiniz.


5- Uygulama Kısayolları.

Ekranda uygulama kısayolları oluşturabilirsiniz. Herhangi bir uygulama için kısayol oluşturmak için uygulama simgesi üzerine dokunun ve birkaç saniye bekleyin. Karşınıza gelen ekrandan istedğinizi ayarlayabilirsiniz. Bu özellik Galaxy S8'e has bir özellik olmadığını belirtelim. Zira bu özellik Android Nougat'ın bir parçası. Aynı zamanda Apple'ın 3D Touch özelliğininin de böyle olduğunu vurgulayalım.


6- Tek Elle Kontrol.

Son dönemde telefon ekranlarının büyümesi ile telefon üreticileri telefonları tek ile kontrol etmenin yollarını arıyor. Samsung da bu soruna kendince bir çözüm bulmuş gibi. Galaxy S8'de ekranı küçültebilirsinz. Böylelikle telefonun kontrolünü de tek eliniz ile sağlayabilirsiniz. Sağ el kullanıcısı iseniz ekranı sağa yapışık, sol el kullanıcısı iseniz ekranı küçültüp sola yapışık olarak kullanabilirsiniz.

Ekranı küçültmek için ana ekran butununa üç kez dokunmanız yeterli.


Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Saime civan 17/03/2019 23:25

    Geri tuşu ve son uygulamaları gösteren tuş gizlenince bu işlemleri nasıl yapıyoruz geri nasıl geliyoruz son kapanan sayfaları nasıl görebiliyoruz