Sosyal Media
sengul

Galaxy Tab S8 Serisinin Özellikleri Yavaş Yavaş Belli Oluyor

Güney kore merkezli teknoloji devi Samsung, çıkardığı ürünlerle her sektörde adından sıkça bahsettiriyor. Cep telefonlarından, akıllı saatlere, ev aletlerinden televizyonlara her konuda başarılı ürünler çıkarmayı ve kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarıyor. Geçtiğimiz günlerde farklı tasarıma sahip kameralı bir saat patenti ile gündeme tekrar oturan Samsung, bu seferde yüksek performanslı bir tablet serisi ile birlikte haber başlıklarını süslüyor. Galaxy Tab S8 ismiyle anılan bu tablet serisinin ilerleyen dönemlerde resmi bir tanıtım ile kullanıcıların huzuruna çıkması bekleniyor.

Galaxy Tab S8 Serisinin Teknik Özellikleri

Tablet piyasasındaki yarışta en büyük rakibi olarak gösterilen Apple’ın iPad Pro’ları ardından, Samsung yeni amiral gemisi serisi olan Galaxy Tab S8 serisini piyasaya sürecek. Bu seri Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra modelleri ile birlikte 2022’nin ortalarına doğru kullanıcılar ile buluşması bekleniyor. Samsung Galaxy Tab S8 serisinin tanıtımı yaklaştıkça bir çok sızıntı haberinin kurabanı olmaya başladı.


Teknolojik ürünlerin sızıntıları ile ün kazanan Snoopy Tech, bu serinin depolama ve renk seçenekleri hakkında bilgileri sızdırdı. Sızdırılan bilgilere göre Buna göre Galaxy Tab S8 ve Tab S8+ modelleri 8 GB RAM ve 128 GB depolama ile tek bir varyant ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu iki modelin Wi-Fi ve 5G gibi 2 farklı sürümlerinin olacağı sızdırılan bilgiler arasında. Serinin amiral gemisi olan Ultra modeli ise 8 GB RAM + 128 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama olmak üzere ile kullanıcılara iki farklı RAM ve depolama seçenekleri sunacak. Ayrıca Ultra modelinin Wi-Fi versiyonun 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip olacağı belirtilirken, Samsung Galaxy Tab S8 Ultra’nın 5G versiyonunda 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı seçeneği de sunulacak.

Galaxy Tab S8 serisisinin ekran boyutlarına baktığımızda, serinin standart modeli olan Galaxy Tab S8’in 11 inç boyutuna, Galaxy Tab S8+’ın 12,4 inç boyutuna sahip olacağı bilinirken, serinin büyük abisi olan Galaxy Tab S8 Ultra’nın ekran boyutu hakkında henüz bir bilgi yok. Galaxy Tab S8 serisisinin renk seçeneklerine bakacak olursak, Galaxy Tab S8 ve Galaxy Tab S8+’ın koyu gri ve gümüş olmak üzere 2 farklı renk seçeneği ile birlikte geleceği ve serinin diğer üyesi olan Galaxy Tab S8 Ultra’nın sadece koyu gri renk seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıkacağı bilgiler arasında. Bu renk, RAM ve depolama alanı gibi seçeneklerin gün geçtikçe değişeceği veya artırılabileceğini okurlarımıza bilgilendirelim.


Yorum yap

*