Sosyal Media
sengul

Google Chrome, 10. Yılı İçin Yeniden Tasarlandı

Google, Chore’un 10. Yıldönümü nedeniyle Chrome’u yeniden tasarladı. Çoğu internet kullanıcısı tarafından tercih edilen Chrome’un yenilenmesi, çıkış tarihi olan 2 Eylül seçildi. Birkaç beta testinden sonra yeni tasarım, Chrome ile buluştu.

Bazı iyileştirmeler sunan yeni tasarım, daha yuvarlak Material 2 estetiğine sahip. Yeni tasarım, birçok sekmeyi daha kolay görmeyi sağlıyor. Adreslerin ve komutların çok daha basit hale getirildiği yeni sürümde araç çubuğu, iOS kullanıcılarına kolaylık olsun diye alt kısma yerleştirildi.


Chrome’daki değişiklikler sadece bunlar ile de sınırlı değil. Chrome’da daha derin değişiklikler de mevcut. Birleştirilmiş arama çubuğu (diğer adıyla Omnibox) artık bazı cevapları doğrudan adres çubuğunda gösteriyor. Yani yeni bir sekme açılmasını önlüyor.

Parola yönetimi daha da geliştirildi. Akıllı tanıma ve yerleşik parola oluşturma ile artık parolaları yönetmek çok daha basit.


Chrome'un son on yılda teknoloji endüstrisi üzerinde kalıcı bir etkisi olduğunu söylemek mümkün. Chrome, son zamanlarda Microsoft’u egemenliğini kıran en güçlü tarayıcı oldu. Chrome'un masaüstü kullanımı, İnternet Explorer ve Edge kullanımını yüzde 62,2’den yüzde 21'lere düşürdü. Ayrıca Chrome, web uygulamalarını, cihazdan cihaza tercih senkronizasyonunu ve korumalı alan gibi güvenlik özelliklerinin popüler olmasını sağladı.

 Yorum yap

*