Sosyal Media
sengul

Google Chrome Beta, Barataya Tasarrufa Sağlayan Özelliği İle Güncellendi

Yalnızca birkaç gün önce 75. sürümüne güncellenen Google Chrome, şimdi ise 76. sürümene güncellemendi. Önceki güncelleme ile Android kullanıcıları, güçlü ve benzersiz şifreler oluşturmaya yardımcı olan şifre yöneticisi ve Karanlık Mod özelliklerine kavuşmuştu.

Yeni yayınlanan güncelleme, iki yenilik birden getiriyor. Bunlardan biri batarya tasarrufu diğeri ise veri kullanımında tasarruf.

Yeni güncellemeden sonra kullanıcılar, herhangi bir internet sayfasına girdiğinde sitenin sadece ekranda görünen verilerinin yüklendiğini görecekler. Kullanıcılar, sayfanın aşağısındaki verilerin de yüklenmesini istiyorsa ekranı aşağı doğru kaydırmaları gerekiyor. Bu yeni özellik veri kullanımını sınırlandırmış oluyor.

Ayrıca yapılan yeni güncelleme ile ilgili yapılan açıklamada, kullanıcıların görmediği verilerin yüklenmesi bataryanın gereksiz kullanımına neden olduğu için batarya ömrünün kısılmasına neden olduğu belirtildi.

Google Chrome’da yeni güncellemeden sonra Karanlık Mod özelliği aktif olduğu sürece internet sitelerinin karanlık mod yapısı yükleniyor.Yorum yap

*