Sosyal Media
sefa

Google Drive Artık Touch ID ve Face ID'yi Destekliyor

Google, iOS kullanıcılarının uzun süredir bekledikleri Gizlilik Ekranı özelliğini kullanıma sundu. Böylece Google Drive'da artık Touch ID ve Face ID güvenlik özelliği kullanılabilecek. Yeni güncellemeden sonra kullanıcılar isterlerse Google Drive'a Face ID veya Touch ID kimlik doğrulaması koyabilecekerler. Bu da kullanıcıların kişisel bilgi ve belgelerine koruma sağlayacak.

Gizlilik Ekranı'nı etkinleştiren kullanıcılar, Google Drive uygulamasını kullanıp başka bir uygulamaya geçtiğinde Face ID veya Touhe ID özelliği devreye girecek. Gizlilik Ekranı'nın ne zaman devreye gireceğini de kullanıcılar seçebilecek. Örneğin 10 saniye, 1 dakika, 10 dakika gibi seçenekler bulunuyor.

Yeni güncelleme ile Google Drive'a gelen Gizlilik Ekranı; belirli Siri işlevlerini, Dosyalar uygulamasıyla paylaşılan dosyaları, Fotoğraflar uygulamasıyla paylaşılan fotoğrafları ve diğer sistem işlevlerini korumayacak.


Geçtiğimiz yıl duyursu yapılan özellik bugün itibariyle kullanıma sunulmuş oldu. Google Drive kullanıcılarının kullandıkları PIN korumasından sonra yeni bir güvenlik önleminin gelmesi tüm kullanıcıları memnun edecektir.

Yorum yap

*