Sosyal Media
sengul

Google, Yeni Tableti Pixel Slate’i Tanıttı

Teknoloji devi Google, düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında yeni amiral gemisi telefonları Pixel 3 ve Pixel 3 XL’yi tanıttı. Ayrıca Google etkinlikte, yeni amiral gemilerinin yanında ilk Chrome işletim sistemi ile çalışan yeni tableti Pixel Slate’i de duyurdu.

Pixel Slate, Google’ın üç yıl aradan sonra çıkardığı ilk tablet olma özelliğini taşıyor. Ekranı Gorilla Glass 5 teknoloji ile korunan tablet, 16 GB RAM bellek ve 13.3 inç 3000×2000 piksel çözünürlüğe sahip LTPS LCD ekran ile kullanıcıları ile bulaşacak.


Tabletin baz modeli, 8. nesil Intel Celeron işlemciyi desteklerken, üst modellerinde ise 8. nesil Intel Core i7 işlemciler kullanılıyor. Ayrıca iki adet USB-C bağlantı noktası bulanan tablette, klavye takmak için de ayrı bir giriş bulunuyor. 48 WHr batarya ile desteklenen tablet, bu batarya sayesinde tek şarj ile 10 saate kadar açık kalabiliyor.


Pixel Slate’te 8 MP çözünürlüğünde ön ve arka kamera bulunan tablette iki adet hoparlör yer alıyor. Ayrıca tabletin jack girişinin olmadığını belirtmeden geçmeyelim.


Pixel Slate’in temel seviye modeli 599 dolar iken en üst modeli 1.599 dolar fiyat etiketine sahip. Tabletin klavyesi 199 dolar, akıllı kalemi ise 99 dolar olarak belirlenmiş durumda.

 Tablet modelleri ve fiyatları için tıklayınız.Yorum yap

*