Sosyal Media
sefa

Güncel 2022 Instagram Hesap Silme veya Dondurma Linki

Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcı sayısı olan sosyal medya platformu Instagram’da hesap dondurma veya hesap silme işleminin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgileri bir araya getirdik. Akıllı telefonlarınızda bulunan Instagram uygulamasının içerisinde hesap silme veya dondurma ile alakalı herhangi bir özellik bulunmadığından, kullanıcıların kafasında soru işaretleri bırakıyor.

En popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da, kullanıcılar akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden hesaplarını nasıl sileceği ya da kısa süreli donduracağı konusunda bilgi sahibi değiller. Instagram yardım sayfasında bu bilgi olsa bile birçoğumuz bu bilgileri anlayamıyoruz. Bu olayın bu şekilde kaynaklanmasının sebebi aslında Instagram’ın akıllı telefonlar ve tabletlerde bulunan uygulamalasının içerisinde bu işlemi yapmaya dair herhangi bir bağlantı özelliği koymamasıdır. Instagram platformunda bu işlemi sadece tarayıcı üzerinden linke ulaşarak yapabiliyorsunuz.

2022 Güncel Instagram Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

Dünya’da 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısı olan Instagram’ın, kullanıcıları için sunduğu iki seçenek mevcuttur. Birinci seçenek hesabı dondurma seçeneğidir. Bu seçenekte kullanıcı hesabını dondurabilir, istediği tarihte tekrar açabilir. Bir diğer seçenek ise, kullanıcının hesabını kalıcı olarak silmesidir. Bu seçenekte Instagram kullanıcısı hesabını tekrar açılmamak üzere kalıcı olarak silebilir. Instagram kullanıcısı bu işlemi yaptığında kaybolacak olan fotoğraf, video ve mesajların silineceğini kabul etmiş olur.

Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Bu bağlantıyı ziyaret ettğinizdeaçılan sayfada kullanıcı bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve neden geçici olarak kapatmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Bu işlemi Android TV gibi akıllı cihazlarınızdan da yapabilirsiniz. Instagram platformu bu aşamada güvenlik açısından sizin şifrenizi tekrar ister. Hesabınız için geçici dondurma işlemini yaptığınızda takipçi, beğenmeler, fotoğraflar, yorumlar ve videolarınız gizlenir. Instagram hesabınızı tekrar açmak istediğinizde şifreyi ve kullanıcı adınızı girmeniz yeterli olacaktır.

Instagram platformu geçici olarak hesap katmanın yanı sıra kullanıcılarına kalıcı olarak hesap silme işlemi içinde ayrı bir link veriyor. Instagram kullanıcısı bu bağlantıya giderek hesabını kalıcı olarak silebilir. Kullanıcı bu işlemi yaparak hesabında ki tüm takipçi, beğenmeler, yorumlar ve fotoğraflarınız kalıcı olarak silinir. Bunu yapmak için açılan bağlantıya hesap silme nedeninizi girmeniz yeterlidir. Ek olarak Instagram platformu güvenlik açısından şifrenizi isteyecektir. Instagram kalıcı olarak hesap silme sayfasında ki işlemleri yapan kullanıcı, hesabı sil butonuna bastığında silinecek olan tüm verileri kabul etmiş olur.


Yorum yap

*