Sosyal Media
yunus

Huawei, Akıllı Telefonları İçin Akıllı Şarj Modu Özelliğini Tanıttı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni akıllı şarj modu özelliğini tanıttı. Akıllı şarj, Huawei ve Honor marka akıllı telefonlarda kullanılabilecek. İleride tüm EMUI güncellemesindeki cihazlarda kullanılacak olan yeni teknoloji hem batarya sağlığı hem de pil ömrüne büyük önem veriyor.

Akıllı telefon kullanıcılarının birçoğu telefonlarını gece yatmadan şarja takar. Çünkü uyandıklarında telefonlarını yüzde 100 şarj olmuş bir şekilde görmek ister. Ancak bu işlemin sürekli olarak yapılması telefonun bataryasının yaşlanmasına ve zarar görmesine neden olur. Sonuç olarak telefonun batarya ömrü kısalmış olur.


Doğru yöntemler kullanıldığında bataryalar fazla zarar görmez ve bataryaların kullanım ömrü uzayabilir. Huawei’in yeni akıllı şarj modu özelliği de işte tam burada devreye giriyor. Telefonun dahili yapay zeka özelliklerini kullanarak kişinin şarj alışkanlıklarını öğreniyor. Gerektiğinde bataryayı yüzde 100 şarj etmek için şarj gücünü otomatik olarak yavaşlatıyor.

Örneğin akıllı şarj modu etkinken telefonun bataryası yüzde 80’e ulaştığında şarj gücü otomatik olarak yavaşlıyor. Böylece telefonun bataryasına zarar gelmeden yüzde 100 şarj edilmiş oluyor.

Şimdilik Huawei Mate 30 ve Honor V30 gibi telefonlarda kullanıma sunan Huawei, ileride tüm EMUI güncellemesi alan cihazlara da bu özelliği getirecek.

Ayarlar >> Pil >> Diğer pil ayarları >> Akıllı Şarj Modu sıralaması takip edilerek özellik aktif hale getirilebiliyor.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Samet seymen 15/09/2020 00:33

    Huvayi y6s ye akılı şarz gelecek mi