Sosyal Media
sengul

Huawei Kendi İşletim Sistemi İçin Çalışmalara Başladı

Huawei'in geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yaptığı atılımlarla birlikte akıllı telefon piyasasındaki hızlı yükselişine şahit olduk. Çok yakın bir tarihte de Apple'ı sıralamadaki yerinden ederek dünya üzerinde en çok satış yapan ikinci akıllı telefon markası olmayı başaran şirketin yazılım alanında yaptığı çalışmalar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Firmaya ait telekomünikasyon ekipmanlarının Amerika Birleşik Devletleri topraklarında yasaklanmasının ardından açılan karşı dava ile gündeme gelen Huawei, Amerika gibi geniş bir pazarı kaybetmek istemiyor. Ancak şirket en kötü senaryoyu göz önünde bulundurarak tüm hazırlıklarını yapmış.


Kendi işletim sisteminin hazır ve beklemede olduğunu bildiren Huawei, çıkan kararın olumsuz olması halinde kimseye ihtiyaçları olmadığını açık bir dille belirtmiş oldu.

İşletim sistemi ile ilgili yapılan ilk çalışmaların 7 yıl öncesine kadar dayandığı ortaya çıktı ancak şirket yaptığı açıklama ile birlikte, ürünlerinde Android ve Windows platformlarını kullanmaya devam edeceklerinin de altını çizdi.

Huawei'in işletim sistemi ne zaman aktif olur belli değil ama yakın geçmişe baktığımızda Microsoft'un Windows, Samsung'un Tizen ve Nokia'nın Symbian işletim sistemleri için işler pek yolunda gitmemişti. Bakalım Huawei şu an itibarıyla Google ve Apple'ın neredeyse tekelinde olan işletim sistemi piyasasına başarılı bir giriş yapmak için ne gibi yenilikler ortaya koyacak, bekleyip göreceğiz...Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Merhaba 14/06/2019 19:50

    Bende honor 8x var banada gelirmi