Sosyal Media
sefa

Huawei Mate 40 Pro+ DxOMark Testlerinde Zirveye Oturdu

Huawei’in geçtiğimiz aylarda tanıtımını yaptığı amiral gemisi telefonu Mate 40 Pro+, DxOMark’ın kamera testlerinde oldukça etkileyici bir performans sergiledi. Mate 40 Pro+, DxOMark’ın yaptığı testlerde göstermiş olduğu performans ile en iyi akıllı telefon kamerasına sahip olduğunu kanıtladı.

Akıllı telefonların kamera performanslarını detaylı bir şekilde teste tabi tutup sonrasında puan veren DxOMark, Huawei’in yeni amiral gemisi telefonu Mate 40 Pro+’ın yapılan testler sonrası aldığı puanı açıkladı. Genel sıralamada 139 puan alan Mate 40 Pro+ DxOMark’ın en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar listesinin zirveye oturdu. DxOMark, Huawei Mate 40 Pro+’ı “King of Camera” kamera kralı olarak nitelendirdi.


Huawei Mate 40 Pro+, yuvarlak şekilde tasarlanmış beşli arka kamera kurulumuna sahip. 50 MP çözünürlük sunan ana kameranın bulunduğu cihazda, 20 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera, 12 MP birinci telefoto kamera, 8 MP ikinci telefoto kamera ve son olarak da ToF sensörü bulunuyor.Yorum yap

*