Sosyal Media
sengul

Huawei Mate Xs’in Stokları Türkiye’de Bir Günde Tükendi

Huawei, katlanabilir ekranı yeni telefonu Mate Xs’i geçitiğimiz günlerde Türkiye pazarında sataşa sunmuştu. Gelen haberlere göre Huawei Mate Xs, ülkemizde oldukça yoğun ilgili ile karşılandı. Öyle ki Mate Xs’in stokları ülkemizde satışa sunulduğu gün tükendi.

5G teknolojisine sahip 7nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.86 GHz hızında çalışan Kirin 990 işlemciden güç alan Mate Xs, 8 GB RAM bellek ve 512 GB depolama alanına sahip. 40 MP çözünürlüğündeki f/1.8 geniş açılı ana kameraya, 8 MP f/2.4 telefoto ve 16 MP f/2.2 ultra geniş açılı kamera eşlik ediyor. 4500 mAh kapasiteli bataryaya sahip telefonda 55 W hızlı şarj desteği bulunuyor.


Huawei’in bu üst düzey katlanabilir ekranlı telefonun Türkiye fiyatı ise 29.999 TL. Ancak Huawei Mate Xs, bu kadar yüksek fiyata sahip olmasına rağmen Google servislerinden yararlanamıyor.

Huawei Mate Xs, ülkemizde oldukça ilgi gören bir telefon oldu. Yoksa bu kadar kısa bir süre içerisinde stokları tükenmezdi.


Şunu da hemen belirtelim ki Huawei, satış rakamları konusunda henüz bir rakam vermedi. Yani Huawei Mate Xs’in Türkiye’de kaç adet satıldığını henüz bilmiyoruz.

 Yorum yap

*