Sosyal Media
sefa

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar Özelliği Twitter’a Geliyor

Dünyaca ünlü sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni bir özellikle birlikte gündemde. Daha öncede buna benzer bir haber başlığı ile gündeme gelen Twitter, bu özelliği getirmekte ısrarcı gibi gözüküyor ki Twitter, Instagram’ın sevilen özelliklerinden bir tanesi olan “Yakın Arkadaşlar” özelliğine benzer bir özellik ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkmayı planlıyor.

Twitter’ın Yeni Özelliğinin Detayları Neler?

Bildiğiniz üzere Instagram’da bir hikaye paylaşmak istediğiniz zaman yakın arkadaşlar kısmı ile birlikte sadece belirlediğiniz insanlarla paylaşabiliyorsunuz. Twitter’ın da bu özellikten ilham aldığını söyleyebiliriz. Sızdırılan bilgilere göre, kullanıcılar tweet’lerini belirledikleri kişilere paylaşabilecekler. Twitter kullanıcıları bu özellikle birlikte paylaştıkları tweet’leri daha önceden oluşturdukları bir kitleye veya grupla paylaşabilecekler. Bu özellikle birlikte kullanıcıların konforunu artırmayı planlayan Twitter’ın bu özelliği ne zaman getireceği hakkında henüz bir bilgi yok.

Twitter'ın Yeni Paylaşım Özelliği

Sızdırılan bilgilere detaylı baktığımız zaman bu özelliğin Floc ismini taşıyacağını görüyoruz. Kullanıcılar Flock özelliğine en fazla 150 kişi ekleyebilecek. Instagram’da olduğu gibi kullanıcılar tweetlerini paylaştıkları zaman onları 2 seçenek karşılayacak. Birinci seçenekte “Herkese Açık” yazısı yer alırken diğer seçenekte sadece “Yakın Arkadaşlar” seçeneği yer alacak. Ayrıca eğer biri sizi özelliğe eklerse bunu attığı tweetlerden görebileceksiniz. Ek olarak bu özellik üzerinde sürekli değişiklikler yapabileceksiniz yani istediğiniz kişiyi istediğiniz zaman çıkarıp ekleyebileceksiniz.


Yorum yap

*