Sosyal Media
yunus

iOS 11 İle Notlar Uygulamasına Gelen Yenilikler!

Apple’ın “Notlar” uygulaması önceden çok işlevsel değildi. Hatta bu uygulama ne işe yarıyor ki, diyenler bile olmuştur. Ancak iOS 11 ile birlikte notlar uygulaması âdete baştan aşağı yenilendi. Gelin bu yeniklere birlikte göz atalım.

1- Tablolar

Yeni özelliklerde biri tablolar. Artık notlar uygulamasında herhangi bir nota tablo ekleyebilirsiniz. Klavyenin hemen üzerinde bulunana tablo simgesine dokunarak istediğiniz tabloları kolayca oluşturabilirsiniz. Tablonun kenarındaki satır veya sütuna dokunarak da istediğiniz kadar satır veya sütun ekleyebilirsiniz.


2- Metin Düzenleme

Metin düzenleme araçları yeni notlar uygulamasına eklendi. Artık oluşturmuş olduğunuz metinleri, italik, bold vb. gibi tercihinize göre düzenleyebilirsiniz.


3- Belge Tarama

Notlar uygulamasının yenilenen versiyonu ile artık belgeleri kolay bir şekilde tarayabilir, sonrasında var olan diğer notlarınıza ekleyebilir ve bu notları diğer uygulamalarınızda paylaşabilirsiniz. Belge tarama ile ilgili daha detaylıbilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

4- Sürükle Bırak

iPad kullanıcıları, artık kopyala yapıştır yöntemi vakit kaybetmeyecek. Sürükle bırak özelliği sayesinde istediğiniz metni notlar uygulamasına alabilirsiniz. Notlar içerisindeki metni de bu şekilde taşıyabilirsiniz.


5- Kağıt Türü

iOS 11 ile birlikte Notlar uygulamasında artık altı farklı kağıt türü seçebileceksiniz. Paylaş butonuna bastıktan sonra kaşınıza gelen ekrandan bu farklı türlere ulaşabilirsiniz.


6- Kontrol Merkezi

iOS 11 ile artık kontrol merkezinde bir çok uygulamayı bir arada görebileceksiniz. Ayarlar bölümünden kontrol merkezine notlar uygulamasını ekledikten sonra artık kolay bir şekilde Notlar uygulamasına ulaşabilirsiniz.


7- Hızlı Hareket

Not ekranını sağa veya sola kaydırdığınızda yeni seçenekleri göreceksiniz. Örneğin, sola kaydırdığınızda notu; silme, taşıma ve kilitleme seçeneklerini göreceksiniz. Sağa kaydırdığınızda; notu listenin başında tutma seçeneği karşınıza gelecektir. Buradan notunuzla ilgili istediğiniz seçeneğe hızlı bir şekilde ulaşmış olacaksınız.
Yorum yap

*