Sosyal Media
sengul

iOS 13 İle iPhone’a Gelecek Yeni Özellikler

Apple’ın merakla beklenen işletim sistemi iOS 13, nihayet 19 Eylül’den itibaren kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. iOS 13’e kavuşan kullanıcılar yeni özellikleri de telefonlarında görebilecekler. İşte iOS 13 ile iPhone modellerine gelecek yeni özellikler…

1- Karanlık Mod


iPhone kullanıcıları sonunda Karanlık Mod özelliğine iOS 13 ile birlikte kavuşuyor. Bu tema aktif edildiğinde, kontrol merkezi, bildirimler ve Posta, Takvim ve Haritalar gibi Apple uygulamalarının kullanıcı arayüzü öğeleri daha koyu bir görünüme sahip olacak. Karanlık Mod ile gözler daha az yorulacak.

2-  Safari Sekmelerinin Otomatik Kapanması


iOS 13 ile birlikte iPhone’larda açılan Safari sekmeleri zaman ayarı yapılarak otomatik olarak kapatılacak. Bu yeni özellik, sekmeleri açık unutanların oldukça işine yarayacak gibi gözüküyor.  Özelliği aktif etmek için Ayarlar>>Safari>>Sekmeler sıralamasını izleyerek dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

3- Mesajlara Gelen Memoji Çıkartmaları


Memojiler artık daha eğlenceli oluyor. Memojilere gelen çıkartmalar ile oluşturacağınız karakterlerinizi daha da kişiselleştirebilirsiniz.

4- Güncellenen Fotoğraflar Uygulaması


Fotoğraflar gün, ay ve yıl olarak kategorilere ayrılacak. Uygulama, içeriğine göre en önemli görünen fotoğrafları ön plana çıkarıyor. Ayrıca fotoğraf galerisinde aradığınız fotoyu bulma d hızı da iki katına çıkıyor.

5- Wi-Fi ve Bluetooth Kontrol Merkezinden Ayarlanabilecek


iOS 13 ile birlikte yeni bir kablosuz ağa veya Bluetooth’a bağlanmak için ayarlar bölümüne gitmeye gerek kalmayacak. Bildirim merkezinden Blutooth ve kablosuz ağ ayarlarına ulaşılabilecek.

6- Uygulamaların Konumuzu Nasıl Kullandığı Daha Şeffaf Olacak


iOS 13’te uygulamaların konumuzu nasıl kullandığına dair daha sık bildirim alacaksınız. Böylece hangi uygulama konumunuzu ne zaman ve ne sıklıkla konumunuzu kullanmış gerebileceksiniz.

Yarından itibaren ülkemizde kullanıma sunulacak olan iOS 13’ü telefonunuza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 

 Yorum yap

*