Sosyal Media
sefa

iPhone 12’nin DxOMark’ta Aldığı Puan Belli Oldu

Birçok akıllı telefonun kamera performansının yanı sıra ses performansını da inceleyen DxOMArk, son olarak Apple’ın yeni yeni telefonu iPhone 12’nin ses sistemini teste tabi tuttu. Tanıtım etkinliğinde kamera performansından oldukça fazla söz edilen iPhone 12’nin gerçekte nasıl fotoğraf ve video çekeceği merak konusuydu. DxOMark, iPhone 12’nin kamera test sonuçlarını henüz paylamadı ancak iPhone 12’nin ses performansının test sonuçlarını açıkladı. İşte test sonuçlarının detayları…


iPhone 12 Ses Performansının Test Sonuçları

Yapılan ses testlerinde 73 puan alan iPhone 12, böylelikle DxOMark’ın en iyi sese sahip telefonlar listesinin 6. sırasına girmeyi başardı. Listenin 7. sırasında ise iPhone 11 Pro Max bulunuyor. Listenin birinci sırasında ise 76 puanla Xiaomi’nin amiral gemisi telefonu Mi 10 Pro yer alıyor.

iPhone 12, yapılan ses tınısı ve üç boyutlu çalma gibi kategorilerde oldukça başarılı olduğunu kanıtladı. Ancak yapılan analizlerde düşük spektrumdaki ses oynatmalarında ve yüksek sesli kayıtlarda bozulmalar olduğu ifade edildi.

 Yorum yap

*