Sosyal Media
yunus

iPhone X’da Gizlenen Bildirim Önizlemeleri Nasıl Aktif Edilir?

iPhone X’da FaceID ile kilitlenen ekranda, telefona gelen bildirimlerin önizlemeleri standart olarak kapalı durumda. Ancak kilit ekranı açıldığı zaman bildirimlerin ön izlemeleri okunabiliyor. Bunun en büyük artısı gelen bildirimlerin telefonun sahibi dışında başka kişiler tarafından okunamıyor olması.

Birçoğumuz dışarıda yemek yerken, kahve içerken veya bir yerde oturup arkadaşlarımızla sohbet ederken, telefonumuzu masanın üzerine bırakırız. O sırada telefonumuza bir mesaj veya uyarı geldiğinde, bildirim önizlemeleri açık ise gelen bildirimler bizim dışımızda başkaları tarafından da okunabiliyor. Bu, birçoğumuzun hiç de arzu etmediği bir durumdur.


Apple, bu konuda kullanıcılarını düşünmüş olmalı ki, iPhone X’un bildirim önizlemelerini standart olarak kapalı bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Tabi bunu istemeyen yani bildirimlerin kilitli ekranda da okunmasını isteyen kullanıcılar da olabilir.

Bildirim önizleme ayarını değiştirmek oldukça basit. Bunun için;

Ayarlar>>Bildirimler>>Önizlemeleri Göster>>Her zaman sırlamasını takip ederek bildirim önizlemelerini açık konuma getirebilirsiniz.


Evet, sizin de gördünüz gibi bildirim önizleme ayarlarını değiştirmek oldukça basit. Artık gelen mesajlarınızı veya diğer bildirimlerinizi iPhone X’unuzun kilit ekranını açmadan da okuyabilirsiniz.

 İPhone X telefon modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Ecem Biçer 23/07/2020 12:27

    Dediğiniz gibi yaptım olmadı ????yardım