Sosyal Media
sengul

iPhone X'de Ekran Görüntüsü Alma!

Apple, uzun süredir merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone X'i tanıttı. Apple, yeni telefonu iPhone X'de tasarımsal ve özellik olarak bir önceki amiral gemisi iPhone 7'ye göre bir çok değişikliğe gitti. Bunlardan en bariz olanı ise hiç kuşkusuz fiziksel home tuşunun iPhone X'de olmaması.


iPhone X'de fizksel home tuşunun kaldırılması ile ekran görüntüsü almanın yöntemi de değişmiş oldu. Önceden iPhone'larda, klasik yöntem olan ve çoğu telefonda aynı olan güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılarak ekran görüntüsü alınabiliyordu. Peki, home tuşu olmayan iPhone X'de ekran görüntüsü nasıl alınıyor?

iPhone X'de ekran görüntüsü almak için; telefonun sağ tarafında bulunan güç tuşu ile sol tarafında bulunan ses açma tuşuna aynı anda basmanız yeterli olacaktır. İki tuşa aynı anda bastığınızda istediğiniz ekran görüntsünün fotoğrafını çekmiş olacaksınız.


Yalnız şunu hemen belirtelim ki; iPhone X'in ekranın üstünde yer alan sensörler ve ön kamera nedeni ile aldığınız ekran görüntüsünün üst kısmı(kamera ve sensörlerin olduğu kısım) boş gözüküyor. Ancak telefonda bulunan programlar ile bu kısmı düzenleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Bilgisayarda Ekran Görüntüsü AlmaYorum yap

*

Yorumlar

  1. Ahmet Gül 15/03/2018 23:35

    Nasıl bi programla cevaplarsanız sevinirim

  2. Efe oncu 25/02/2020 17:58

    Teşekürler