Sosyal Media
sengul

LG, Dünyanın İlk 88 İnç 8K OLED TV’sini Tanıttı

LG, Berlin’de düzenlenen IFA 2018 fuarında dev ekrana sahip yeni 8K OLED TV’sini tanıttı. 88 inç ekranlı 8K(7680x4320) TV görücüye çıktı ve yüksek oranda beğeni topladı. Televizyonda 33 milyondan fazla piksel bulunuyor. Bu sayede gerçek siyah tonları ve en iyi kontrast oranı yakalanmış oluyor.


LG, yeni modeli hakkında çok fazla bilgi paylaşmadı fakat premium TV portföyündeki OLED payını artırmaya ve OLED TV'lerin büyük ölçekli tüketiciyi benimsemeye devam edeceğini söyledi. Hâlihazırda 8K TV pazarının çok geniş olmamasına rağmen, yeni TV’nin 2022 yılına kadar 5 milyondan fazla üretilmesi bekleniyor.


Anlaşılan o ki LG, yeni 8K OLED TV’si ile bu sektöre öncülük etmeyi hedefliyor. LG Home Entertainment Company başkanı Brian Kwon “LG'nin ilk 8K OLED TV'si, teknolojik başarının ve ekran teknolojisindeki bir sonraki evrimsel adımın zirvesidir. LG, TV sektörünün yeniden şekillendirilmesinde 4K OLED teknolojisiyle önemli bir rol oynamıştır. LG’nin 8K OLED teknolojisiyle de aynı şeyi yapacağından emin”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tv fiyatları için tıklayınız.

Televizyon fiyatları ve modelleri için tıklayınız.

 Yorum yap

*