Sosyal Media
sefa

Microsoft Outlook'da Uzun Zamandır Var Olan Oturum Haçma Atası! Halen Çözülmedi

Microsoft şirketinin en çok kullanılan hizmetlerinden biri olan Microsoft Outlook’da, bir süredir oturum açma hatası devam ediyor. Şirketin bu hatası kabul etmesi ve hatayı düzeltme konusunda çalışma yapması bir tık uzun sürdü gibi görünüyor. Ancak, yine de şirketin bu hatayı düzeltmek için çalışmalara başlaması güzel bir durum.

Var olan hatayı düzeltmek için mevcut sürümün yapısında herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Hatanın ortadan düzeltilmesi için, hatayı düzeltecek çalışma mevcut sürüme yama olarak aktarılacak. Bununla birlikte oluşan hatanın sunucu tarafında bir yapılandırma sorunu olarak kabul ediliyor. Yani, kullanıcılar mevcut sürüm ile alakalı kendi başlarına herhangi bir müdahalede bulunamayacaklar.

Microsoft Outlook Yanlış Uyarı Veriyor! Şirket Çalışmalara Başladı

Kullanıcıların Outlook’ta yaşadığı problemi en basit cümleler ile anlatmak gerekirse; sürekli popüler olan e-posta istemcisinin kullanıcılarına yanlış bir mesaj göndermesidir. Yukarıda belirttiğim gibi mesaj, kullanıcıları hesaplarına şüpheli bir oturum açma olduğunu konusunda bilgilendirme yapıyor. Kullanıcılar ileti ile etkileşim kurduğunda ise, Microsoft onlardan şifrelerini değiştirmeyi talep ediyor. Ancak, bazı kullanıcılar şifrelerini değiştirdikten sonra bile hatanın devam ettiğini belirtiyor. Bu durumda da iki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştiriliyor ve kullanıcılar bu etkinleştirme ile uyarı mesajı alıyor.

Şirket, hatayı kabul etti ve çalışmaların başladığını bildirdi. Şirket, oluşan bu hatanın bazı müşterilerin bu bildirimleri yanlışlıkla almasına neden olan bir yapılandırma sorunu olarak nitelendiriliyor. Diğer e-posta istemcilerinde ortaya çıkan ve yakın bir zamanda tespit edilen diğer hatalar gibi, düzeltme için herhangi bir zaman dilimi bulunmuyor. Ancak, Microsoft şirketinin geçmiş dönemlerde de bu ve bunun gibi hatalar ile karşılaştığını ve çok kısa bir sürede çözdüğünü düşünürsek; bu hatanın da en kısa bir zaman diliminde çözüme kavuşturulacağını düşünebiliriz.

Microsoft Outlook'da Uzun Zamandır Var Olan Oturum Haçma Atası! Halen Çözülmedi

Son olarak, yanlış hata mesajları çıktığında, kullanıcıların mesajları görmezden gelme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtmek istiyorum. Bu, bu hata için güzel fakat önemli bir durumda kötü bir hal alabilir. Hesabınızda gerçek bir tehdit olduğunda hata olduğunu düşünüp bu mesajı görmezden gelmek, hesabınız için risk teşkil edebilir. Dolayısıyla Microsoft şirketinin çalışmalara çok hızlı başladığını ve en kısa zamanda bu işi bitireceğini biliyorum.


Yorum yap

*