Sosyal Media
sefa

Netflix, Akıllı İndirme (Smart Downloads) Özelliğini iOS’a Da Getirdi

Netflix’te bulunan yapımları internet olmadan da izleme imkanı sunan ve kullanıcıların takip ettiği dizilerin bir sonraki bölümlerini otomatik indiren akıllı indirme özelliği Android’ten sonra iOS platformuna da geldi. Böylece artık iOS kullanıcıları da izledikleri dizin bir sonraki bölümünü indirme zahmetine katlanmayacak. Çünkü uygulama otomatik olarak indirecek.


Wi-Fi’ya bağlı olduğunuz her yerde akıllı indirme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Ancak akıllı indirme özelliğinin avantajlarının yanında dezavantajları da bulunuyor. Çünkü uygulama, indirdiği her yeni bölümden sonra bir önceki bölümü otomatik olarak siliyor. Yani izlediğiniz dizinin ilk üç bölümünü indiren uygulama aynı dizinin dördüncü bölümünü indirdiğinde birinci bölümünü otomatik olarak siliyor. Ancak Netflix bunu kullanıcıları silme zahmetinden kurtardığı için avantaj olarak gösteriyor.


Akıllı indirmenin diğer bir avantajı ise kullanıcıların takip ettikleri dizileri daha hızlı bir şekilde izleyebilmeleri. Kullanıcılar, uygulamayı açtıklarında otomatik inen diziyi artık keyifle izleyebiliyor.

 

 Yorum yap

*