Sosyal Media
yunus

Netflix Filmleri Telefona Nasıl İndirilir

Netflix’te yer alan dizileri ve filmleri telefonunuza veya tabletinize indirerek internetiniz olmadan da bu yapımları istediğiniz yerde izleyebilirsiniz.

İndirme işlemi yapabilmek için Android işletim sistemine sahip iseniz cihazınızın Android 4.4.2 ve üzeri, iOS işletim sistemine sahip iseniz telefonunuz iOS 9.0 ve üzerini destekliyor olması gerekiyor.

Netflix Yapımları Telefona Nasıl İndirilir


Öncelikli olarak telefonunuzdan veya tabletinizin bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Ardından Netflix uygulamasını açın. Uygulamanın sağ alt kısmında indirme işlemini yapabileceğiniz “aşağı ok” sembolünü göreceksiniz. Buradan indirebileceğiniz tüm yapımlara ulaşabilirsiniz. Sembole dokunduktan sonra indirmek istediğiniz yapımı seçin. Bu bölümden indireceğiniz yapımın kalitesini de ayarlayabiliyorsunuz. Eğer yüksek kalitede indirirseniz cihazınızın hafızasında fazla yer kaplayacağını da unutmayın.

Akıllı İndirime


Netfliz’in akıllı indirme özelliğini kullanarak da indirme işlemi yapabilirsiniz. Örneğin, ilk bölümünü indirdiğiniz bir dizinin sonraki bölümlerini uygulama sizin için otomatik olarak indirecektir. Ancak üç bölüm indirdikten sonra uygulamanın önceki bölümleri otomatik olarak sildiğini de unutmayın. Akıllı indirme özelliğini dilediğiniz zaman açabilir veya kapatabilirsiniz.

Depolama

Eğer bir Android cihazına sahip iseniz, indireceğiniz yapımları telefonun hafızasına değil de telefonun SD kartına da indirebiliyorsunuz. Bunun için Uygulama ayarları>>İndirme bölümüne girerek indirilecek yeri SD kart olarak tercih edebilirsiniz.

Ancak bir Apple ürünü sahibi iseniz cihazınıza indirme yeri olarak tercih hakkınız bulunmuyor. Çünkü iPhone ve iPad’lerde SD kart desteği bulunmuyor.

 

 

 

 



Yorum yap

*

Yorumlar

  1. adem gülleb 03/01/2021 14:49

    mrb lar telefonum ıxaom 9se netflixi nasıl indirebilirim bilgi lutfen ş,mdiden teşekkür ederim adem gülleb