Sosyal Media
sengul

Netflix Türkiye'nin Bugün En Çok İzlenen Yapımları

Dijital içerik platformu Netflix’in top 10 listesi değişmeye devam ederken, platforma yeni içerikler de eklenmeyi sürdürüyor. Kısa süre önce Netflix Türkiye’de günün Top 10 listesi içerikleri arasında zirvedeki yerini kaybeden Aşk 101, tekrar en çok izlenen zirveye oturmayı başardı. İşte bugünün top 10 listesi

1- Aşk 101


Lise öğrencilerini konu olan gençlik dizi Aşk 101, yayınlanmadan önce sosyal medyada oldukça tartışılmış ve dizi hakkında şikeyette bulunulmuştu. Ancak yapılan inceleme sonucunda soruşturmaya yer olmadığına dair karar verilmişti. Her ne kadar tepki alsa da Aşk 101 isimli yerli dizi bugün en çok izlenen yapım oldu.

2- Valeria


İşinde ve evliliğinde kriz yaşayan bir yazar, kendilerini keşfetmekte olan üç yakın dostuna sığınarak onlardan destek alır. Elísabet Benavent'in romanından uyarlanan dizinin oyuncuları arasında Diana Gomez, Maxi Iglesias, Paula Malia, Aitor Luna ve Silma Lopez bulunuyor. Kısa bir süre önce top 10 listesinin onuncu sırasında yer alan Valeria, bugün ise listenin ikinci sırasında ilerledi.

3- The Last Dance


The Last Dance, Chicago Bulls‘un NBA’deki başarlı yıllarının son zamanlarını konu alıyor. Belgeselde Chicago Bulls‘un o dönemdeki efsane oyuncuları Michael Jordan, Dennis Rodman, Scotty Pippen gibi isimlerin, o döneme dair yaptığı açıklamalar oldukça etkileyici ve dikkat çekici. 10 bölüm olarak yayınlanan dizi döneme ait ilginç bilgiler içeriyor.

4- Into The Night


1 Mayıs 2020'de yayınlananan ve gizemli kozmik bir olayı anlatan bilim-kurgu drama gerilim türünde bir dizi olan Into The Night, Jason George tarafından oluşturulan Polonya bilim kurgu romanı The Old Axolotl'dan Jacek Dukaj'dan esinlenilmiştir. Into The Night, bugün en çok izlenen yapımlar arasında iki basamak gerileyerek dördüncü sıraya yerleşti.

5- Örümcek Adam: Eve Dönüş


Hayalî Marvel Comics karakteri Örümcek Adam çizgi romanlarından uyarlanan, yönetmenliğini Jon Watts'ın yaptığı, Tom Holland'ın Örümcek Adam'ı canlandıracağı, 2017 tarihli ABD yapımı on altıncı Marvel Sinematik Evreni süper kahraman film olan Örümcek Adam: Eve Dönüş, bugün izlenen en çok yapımlar arasında beşinci yer alıyor.

Pter Parker genç bir liseli olarak rutin hayatına geri dönmüşken Akbaba'nın gelişi ona sürpriz güçlerini kanıtlama fırsatı veriyor.

6- Cinayet Süsü


Ali Atay'ın yönetip, senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit ile birlikte yazdığı, başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı Cinayet Süsü, Netflix'te yayınladıktan sonra en çok izlenenler arasına girmeyi başardı. Bugünkü top 10 listesinin ise altıncı sırasında yer alıyor. Platforma yeni gelmesine rağmen film en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başardı.

7- Vis a Vis


İlk olarak 2015 yılında yayınlanan Vis a Vis, polisiye ve gerilim türünde bir dizi. Yakın bir zamanda Netlix'e gelen dizi toplam dört sezondan oluşuyor. Bugün ise en çok izlenen yapımlar sıralamasında yedinci sırada bulunuyor.

8- Prison Break


Dizi genel olarak işlemediği bir suçtan dolayı idam cezası almış Lincoln Burrows'u ve Lincoln'ün kardeşi Michael Scofield'ın abisini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Platforma yeni gelen dizilerden olan Prison Break bugün en çok izlenen yapımlar sıralamasında sekizinci sırada yer alıyor.

9- La Casa De Papel


Kısa süre önce top on listesinden çıkan dizi tekrar en çok izlenen yapımlar arasına girmeyi başardı. Bugün en çok izlenen yapımlar arasında dokuzuncu sırada yer alıyor.

10- Too Hot To Handle


Netflix'e yeni gelen Too Hot To Handle, birkaç gün boyunca en çok izlenen yapım olmayı başarmıştı. Bugün ise en çok izlenen yapımlar arasında onuncu sıraya geriledi. Yarışmaya katılan gençlerin yarışmada yaşadıklarını konu alan dizide +18 sınırlamasının bulunduğunu hatırlatmadan geçmeyelim.Yorum yap

*