Sosyal Media
sengul

PayPal, Facebook’un Kripto Parası Libra’dan Ayrıldığını Duyurdu

Facebook, birçok ortağı olan kripto para birimi Libra’yı açıladıktan sonra işleri pek yolunda gitmedi ve proje ortaklarından bazılarının desteğini kaybetti. Şimdi ise ABD’nin ünlü ödeme sistemi PayPal, Facebook’un küresel kripto para birimi Libra’dan ayrıldığını duyurdu.


27 ortağa sahip Facebook’un kripto para birimi Libra’nın 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak daha piyasaya sürülmeden gruptan ayrılan ilk ortak PayPal oldu.

Ünlü ödeme sistemi PayPal, ortaklıktan çıktığını açıkladığı yazıda kripto para birimi grubunda artık çalışmayacağını ve kendi işlerine yoğunlaşacağını belirtti. Ancak Libra’nın isteklerini desteklemeye devam ettiklerini ve ilerleyen yıllarda birlikte çalışabileceklerini de açıklamasında belirtti.

PayPal’ın yaptığı açıklamaya Libra yönetimi tarafından verilen cevap niteliğinde açıklamada ise “Finansal sistemi onlara hizmet veren kurumlara değil, insanlara doğru çevrilecek şekilde yeniden yapılandırmak zor olacaktır. Bu göreve olan bağlılık bizim için her şeyden daha önemlidir. Böylesine bir bağlılığın eksikliğini daha sonra öğrenmek yerine şimdi öğrenmek bizim için daha iyi olacak.” şeklinde oldu.Yorum yap

*