Sosyal Media
yunus

Samsung Bixby Tuşuna Farklı Komutlar Atayın!

Samsung'un 2017 yılı başlarında tanıttğı kişisel asistanı Bixby, kullanıcıları ile buluşmaya başladı. Ancak Bixby tarafında, sanılanın aksine işler pek de istenildiği gibi olmadı.

Samsung'un sesli asistanını tanıtmasının ardından aylar geçemesine rağmen Bixby'nin Galaxy S8 ile Note 8'e daha yeni yeni gelmesi,  Samsung'un bir önceki amiral gemileri Galaxy S7 ve S7 Edge'e Bixby desteğinin olmaması ve dil desteği konusunda halen yetersiz olması nediyle kullanıcıların Bixby'den soğumasına neden oldu.


Çoğu kullanıcı Bixby'i kullanmadığından, Galaxy S8 ve Note 8'deki Bixby tuşu şuan için bir fazlalık olmaktan ileriye gidemedi.

Hal böyle olunca, uygulama geliştiricileri boş durmadı ve Bixby tuşunu daha kullanılabilir hale getirmek için çalışmaya başladı. Sonunda 3. parti uygulamalar ile Bixby tuşuna farklı görevler atanmasına olanak sağlandı. Fakat bu olay Samsung'un pek hoşuna gitmemiş olmalı ki yeni bir güncelleme yayınlayarak bu uygulamaların geçerliliğini iptal etti.

Geliştiriciler Samsung'un bu hamlesinden sonra yine boş durmadı ve uygulamarı güncellediler. Böylece Bixby tuşuna tekrar farklı komutlar atanabilir hale geldi. Şuan için bu bu komutları Bixby tuşuna atayabilirsiniz. Ta ki Samsung bir güncelleme yayınlayıp bu uygulamaların geçerliliğini kaldırıncaya dek. 

Siz de Bixby tuşuna farklı görevler yüklemek istiyorsanız, Google Play Store’a gidin ve arama bölümüne "Bixby Remapper" yazın. Birçok sonuç arasından "Bixby Button Remapper" uygulaması sizin iyi bir tercih olcaktır.


Uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı açın. Uygulamayı açtıktan sonra ekranın sağ üst kısmında aktif olmayan bir buton göreceksiniz. Bu butonu aktif hale getirin. Ardından karşınııza gelen "Continue" seçeneğine dokunun. Sonrasında servisler bölümünde Bixby Remapper ayarlarından "Less Delay"ı aktif hale getirin. 


Tekrar uygulamayı açtıktan sonra ekranın üstünde "Bixby Button Action" seçeneği olacak. Artık buradan Bixby'e istediğiniz komutları atayabilirsiniz.


Samsung'un yeni güncelleme yayınlamasına dek bu komutları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Yorum yap

*