Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy Watch 5'in Fiyatı Sızdırıldı!

Samsung markasının giyilebilir cihaz kategorisinde en yeni akıllı saati olacak olan Samsung Galaxy Watch 5 hakkında bugüne kadar birtakım sızıntı bilgileri elde etmiştik. Elde edilen bilgilere göre cihazın görünümünden teknik özelliklerine kadar birçok konuda bilgi sahibi olduk. Şimdi ise gelen bilgiye göre, Galaxy Watch 5’in fiyatının ne kadar olabileceği konusunda bilgi edindik.

Öncelikli olarak bu bilginin bir sızıntı bilgisinden ibaret olduğunu bildirmek isterim. Samsung şirketi yeni akıllı saatinin fiyatı konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Gelen bilgiye göre diğer sızıntılarda elde ettiğimiz bilgi gibi akıllı saatin birden fazla varyantı olacak. Bizim üzerinde duracağımız akıllı saatler ise Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro olacak. Elde edilen fiyat bilgisi eğer doğru olursa markanın son nesil akıllı saati Galaxy Watch 5’in fiyatı 300 €’dan başlayacak.

Samsung Galaxy Watch 5’in Fiyatı Sızdırıldı! Eskisine Göre Pahalı Olacak

Elde ettiğimiz fiyat bilgisine göre yeni nesil akıllı saatin fiyatı eski nesline göre biraz daha fazla olacak. Bu fiyat bilgisi, cihazın çıkmasından birkaç ay önce yayınlandı. Çıkacağı döneme kadar fiyatta elbette bazı farklılıklar olabilir. Bir de elde edilen fiyat bilgisi dolar cinsinden değil, Euro cinsinden oldu. Dolayısıyla Galaxy Watch 5 akıllı saatini almayı hedefleyen Amerikalı kişiler bu fiyat bilgisini dikkate almasınlar.

Bu fiyat bilgisinin doğru olduğunu ve değişmeyeceğini kabul edersek, yeni akıllı saatin ülkemize geliş fiyatının 5 bin lira civarında olacağını belirtebilirim. Tabii, bu ürüne bir de vergiler eklenecek. Vergiler ve diğer maliyetler eklendiğinde ise akıllı saatin fiyatının en az 8 bin lira civarında olacağını tahmin ediyorum. Elbette bu fiyat tamamen tahmin fiyatıdır. Cihaz ülkemize farklı bir fiyat ile de gelebilir. Bunu, cihaz çıktığında somut olarak göreceğiz.

Samsung Galaxy Watch 5'in Fiyatı Sızdırıldı!

Galaxy Watch 5 ile birlikte farklı varyantlarda ülkemize gelecek. Özellikle Galaxy Watch 5 Pro’nun fiyatının çok daha fazla olacağını bildirmek istiyorum. Bir de, farklı kanallardan elde ettiğim bilgilere göre Samsung şirketi yeni akıllı saatlerinde çok farklı teknolojiler ve özellikler tercih edecek. Elbette ekstra özellikler ve teknolojiler bu gibi cihazlar için çok güzel olabilir. Ancak, her ekstra özellik ekstra maliyet demektir. Dolayısıyla bu cihazların fiyatı kesinlikle ucuz olmayacak.

En iyi akıllı saat modelleri için buraya tıklayın


Yorum yap

*