Sosyal Media
yunus

Samsung, Unpacked Etkinliğini Metaverse Evreninde Yayınlayacak

Samsung, iki yılda bir düzenlediği Unpacked etkinliğini Metaverse’te yayınlayacak. Bildiğiniz üzere Galaxy Unpacked, Güney Kore teknoloji devi Samsung tarafından iki yılda bir düzenlenen bir etkinliktir. Bu etkinlik ile birlikte Samsung, akıllı telefonlardan giyilebilir cihazlara kadar birçok yeni ürününü tüm dünyaya tanıtıyor. Bu sene yapılacak Unpacked etkinliğinin diğer etkinliklerden farkı ise Metaverse evreninde gerçekleşmesi olacak.


Bildiğiniz üzere teknoloji devi Samsung, CES 2022 etkinliğinde Samsung My House’u tanıtmıştı. Hatta My House, çok kısa bir süre içinde 4 milyon kullanıcıya ulaştı ve gençlerin ilgi odağı oldu. Samsung, My House’un başarısından olduka etkilemiş gözüküyor çünkü 9 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked etkinliği Metaverse evreninde kullanıcılarını bekliyor olacak.

Samsung Unpacked Etkinliğini Metaverse Evrenine Taşıyor

Bildiğiniz üzere uzun süredir Samsung’un S22 ailesini Unpacked etkinliği ile birlikte duyurulacağı konuşuluyor. 9 Şubat tarihinde gerçekleşecek Unpacked etkinliğinde birçok yeni ürünün tanıtılması bekleniyor. Uzun zamandır heyecanla beklenen bu etkinlik çarşamba günü yayınlanacak ve hem sanal gerçeklikte hem de gerçek (metaverse) gerçeklikte erişilebilir olacağı duyuruldu. Etkinliği takip etmek isteyen kullanıcılar, Metaverse evreninin yanı sıra Twitch ve YouTube gibi platformlardan etkinliği izleyebilecekler.


Hatırlayacağınız üzere Samsung, sanal gerçeklik için ilk yatırım yapan şirketlerden biriydi. Hatta şirket, Samsung Gear VR’ı piyasaya sürmüştü ve sanal gerçeklik adına ilk adımlarını atmışlardı. Şirket, Aralık ayında Gear VR’ı emekli etmeyi planladıklarını söyledi.


Yorum yap

*