Sosyal Media
sengul

Tabletinizin Pil Ömrünü Artıracak İpuçları

Tabletler, akıllı telefonlara göre kullanıcılarına daha fazla pil ömrü sunuyor. Güçlü bataryalara sahip olsalar da şarjları çabucak bitebiliyor. Ancak alacağınız birkaç önlem ile tabletinizin şarjını uzatabilirsiniz. Böylece önemli işlerinizi yaparken tabletinizi daha uzun süreli kullanabilirsiniz.

1- Ekran Parlaklığını Azaltın

Tabletlerin pilini en çok tüketen donanım, parlaklığı iyice artırılmış ekranlardır. Tabletler, büyük ekrana sahip oldukları için enerjiyi de yoğun olarak tüketirler. Ekran parkalığı en yüksek seviyede olduğunda tabletlerin pili kısa sürede biter.

Tabletinizin ekran parkalığını düşük seviyede tutmanız size daha uzun ömürlü kullanım sunacaktır.


2- Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Tabletlerin arka planda çalışan uygulamaları cihazların RAM’inde yer kaplar. Ayrıca bu uygulamalar, çalışmıyor görünse de pasif olarak işlemciyi kullanırlar. Dolayısıyla enerji tüketimine devam eder. Arka planda çalışan uygulamaların kapatılması tabletlerin pil ömrünü uzatacaktır.


3- Wi-Fİ ve Bluetooth Özelliğini Kapatın

Tabletinizin Wi-Fi ve Bluetooth özelliğini kullanmadığınız zamanlar kapatın. Kablosuz bir ağa bağlı olmadığınız zamanlar Wi-Fi özelliği açık iken tabletiniz kablosuz ağ bulmaya çalışacağından pili hızlı bir şekilde tüketecektir. Aynı durum Bluetooth özelliği için geçerli. Bu nedenle kullanmadığınız zamanlar tabletinizin Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerini devre dışı bırakın.


4- Konum Servislerini Kapatın

Konum servisleri açık olduğunda siz farkında olmasınız da tabletinizin pilini kullanamaya devam eder. Dolayısıyla konum servislerini kullanmadığınız zamanlar kapalı tutmanız tabletinizin pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.


5- Uygulamalarınızı Güncelleyin

Kullandığınız uygulamaların güncel versiyonlarını kullanmaya özen gösterin. Çünkü geliştiriciler, daha verimli ve daha iyi performans sunan güncellemeler yayınlayarak uygulamaların eksikliklerini giderirler. Bu nedenle uygulamalarınızı sürekli güncel tutun.


Yukarıda verdiğimiz ipuçları tabletinizin pil ömrünü uzatacaktır. Böylece tabletinizi şarja takmadan daha uzun süreli kullanabileceksiniz.

 Tablet modelleri ve fiyatları için tıklayınız.Yorum yap

*