Sosyal Media
sefa

Telefon Olmadan WhatsApp Web Nasıl Açılır?

2010 yılında yayınlanan Whatsapp Web sayesinde, Whatsapp kullanıcıları bilgisayarlarından platforma girmeyi başarmışlardı. Whatsapp Web sayesinde kullanıcılar telefonları yerine bilgisayarlarından dosya aktarımları, mesajlaşma, sesli sohbet gibi özellikleri kullanarak, işlemlerini daha pratik ve kolay bir hale getirdiler. Whatsapp Web sunduğu kolaylıklar ile birlikte bazı sorunları da beraberinde getirmişti. Telefonunuzun uzak durması yada telefon internetinizin olmaması durumlarında Whatsapp Web’i kullanamıyordunuz ama artık Whatsapp Web çoklu cihaz erişimi sayesinde bu problemlere çözüm bulundu.


Çoklu cihaz özelliği, WhatsApp’ı akıllı telefon olmadan bilgisayarda çalıştırmak isteyenler için muazzam bir özellik. Önceden hesabınızı WhatsApp Web‘de kullanabilmek için, bilgisayarınızın ve telefonunuzun internet ile senkronize olması zorunluydu. Ancak çoklu cihaz ile birlikte bu sorun ortadan kalktı diyebiliriz. Bu özellik sayesinde WhatsApp Web, kısmen de olsa bağımsız bir platforma dönüştü. Kullanıcılar yine telefon üzerinden Whatsapp uygulamasını bilgisayara bağlayacaklar fakat artık telefonunuzda internetin olmasına gerek yok yada telefonunuzun yanınızda olmasına gerek kalmadan rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Whatsapp, çoklu cihaz özelliğini tüm Android ve İOS kullanıcıları kullanabilecek. Ayrıca kullanıcılar bu özellik sayesinde artık eş zamanlı olarak 4 cihazda hesaplarını aktifleştirebilecekler. Peki bu çoklu cihaz özelliğini nasıl aktifleştirebilirsiniz?

Whatsapp Çoklu Cihaz Kullanımı

Whatsapp’ı eş zamanlı olarak 4 cihazda kullanabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edin.

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • iPhone için: Ayarlar sekmesine tıklayın, Android için: Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın
  • Bağlı Cihazlar seçeneğine dokunun.
  • Çoklu Cihaz Beta Programı sekmesine basın.
  • Beta'ya Katıl butonuna tıklayın

Whatsapp beta programına katıldıktan sonra, PC’nizdeki Whatsapp kapanacaktır. Bağlı cihazlar bölümünden tekrar giriş yaparak QR kodunuzu yeniden okutun. Whatsapp Web, otomatik olarak telefonunuzdan bilgisayarınıza mesajları aktaracaktır. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık Whatsapp Web’i telefonunuz olmadan bilgisayar üzerinden rahat ve kolay bir şekilde kullanabileceksiniz.


Yorum yap

*