Sosyal Media
sefa

Vivo V15 Pro 32MP Selfie Kamerasıyla İddialı Geliyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo çıkartmaya hazırlandığı yeni modeli Vivo V15 Pro'nun tanıtım videosunu yayınladı.

Yayınlanan videoya göre akıllı telefon tam 32MP çözünürlüğünde açılır kapanır bir selfie kamerasına sahip olan dünyadaki ilk ve tek akıllı telefon. Videodaki diğer bir detay ise akıllı telefonun yapay zekâ desteğine sahip 3-lensten oluşan ana kamera sistemi.

Vivo V15 Pro'nun 18 saniyelik tanıtım videosunda firmanın tanıtım yüzü olan ünlü aktör Aamir Khan akıllı telefonu kullanırken görülüyor.


Geçen yılın temmuz ayında piyasaya sürülen açılır kapanır kamera sistemine sahip Vivo Nex modelinden sonra yepyeni özellikleri ile Vivo V15 Pro modelinde tekrar karşımıza çıkan kamera tasarımında sensör çözünürlüğünü de 8MP'den 32MP'e yükseltilmiş.


Şubat ayının 20'sinde tanıtılması planlanan Vivo V15 Pro'nun tanıtım videosunda mavi renkli versiyon kullanılmış. Ancak akıllı telefonun başka renk seçenekleri de olacak.

Kısa bir süre içerisinde tanıtılmaya hazırlanan akıllı telefon Geekbench benchmark web sitesinde de listelendi. Akıllı telefon gücünü Qualcomm'un Snapdragon 675 modeli işlemcisinden alacak. Kutusundan Android Pie işletim sistemi yüklü olarak çıkacak akıllı telefon benchmark testinde tek-çekirdek performansında 2382 ve çok-çekirdek performansında 6479 skorlarına ulaştı.


Cihazın beklenen teknik özellikleri ise şu şekilde;

Akıllı telefonun üzerinde AMOLED panele sahip bir ekran, 6 GB kapasitesinde bir RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunacak. Parmak izi sensörünün ekran içine gizlendiği Vivo V15 Pro'nun 48MP, 8MP ve 5MP çözünürlüğündeki sensörlerden oluşan 3-lensli bir ana kamera sistemi bulunuyor. Batarya kapasitesi hakkında net bir bilgi bulunmasa da yeni akıllı telefon Vivo V11 Pro modelinden daha yüksek kapasitede bir pile sahip olacak.Yorum yap

*