Sosyal Media
yunus

WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi Nasıl Kullanılır

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir olan WhatsApp, kullanıcıları için kolaylık sunmaya devam ediyor. Şimdi ise WhastsApp Business için yeni bir özellik ekledi.

YouTube kanalı etkili bir şekilde kullanamaya devam eden WhatsApp, kısa bir süre önce YouTube kanalında “WhatsApp Business’ta alışveriş düğmesi nasıl kullanılır” isimli yeni bir video yayınladı. Videonun açıklama kısmında ise “Alışveriş düğmesinin, müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinize ulaşmalarını nasıl kolaylaştırdığını öğrenin. Bu hizmetin henüz size sunulmuyor olabileceğini lütfen unutmayın” ifadelerine yer verdi.

İşletmeler, WhatsApp Business’a yeni eklenen ve sohbet penceresinin hemen üzerinde bulunan alışveriş düğmesi sayesinde müşterilerine ürün kataloglarının detaylarını sunabilecek. Kullanıcılar da bu özelliği kullanarak, işletmelerin ürün kataloglarına doğrudan ulaşabilecek.


İşletmeler, ürün kataloglarına ürünlerin isimlerini, resimlerini, fiyatlarını ve ürün ile ilgili açıklamaları ekleyebilecek. Yani işletmeler bu özellik sayesinde internet sitesi hizmeti vermiş gibi olacak.

WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi sohbet penceresinin sağ üst köşesine yerleştirdi. Buradaki kutucuğa dokunarak işletmelerin kataloglarına ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Business Alışveriş Düğmesi Nasıl KullanılırYorum yap

*