Sosyal Media
sefa

WhatsApp'ta Bulunan Bir Özellik Instagram'a Geliyor

Sosyal medya devi Facebook, Instagram ve WhatsApp'ı bünyesine katarak bu alanda adeta rakipsiz hale geldi. Şu an itibariyle Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, 5 milyardan fazla, Instagram ise 1 milyardan fazla indirilme sayısına ulaştı.

Facebook, bu şirketleri satın aldıktan sonra platformların bu kadar popüler hale gelemesinde kuşkusuz doğru yatırım hamleleri ile platformlara zamanında yapılan doğru yenilikler ve güncellemeler başında geliyor.


Facebook, sahip olduğu sosyal ağlarda bulunan özellikleri zaman zaman birbirine aktarmayı da ihmal etmiyor. Bu nedenle şirketin sahip olduğu WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger uygulamarında birbirne benzer birçok özellik bulunuyor. Şimdi ise Facebook, WhatsApp'ta bulunan bir özelliği Instagram kullanıcıları için yayınlamaya hazırlanıyor.

WhatsApp'ta bulunan sohbetleri sabitleyebilme özelliğine benzer bir özellik artık Instagram'a geliyor. Bu özellik ile Instagram, kullanıcı deneyimini biraz daha kolaylaştırmak istiyor.

Yeni güncelleme ile gelen özellik, gönderilere yapılan yorumları sabitleyebilme imkanı sunacak. Böylece sabitlenen yorumlar daha görünür olabilecekler. Ayrıca istenildiği takdirde kişiler kendi yorumlarını da sabitleyebilecek.

Instagram için yeni olacak bu özelliğin YouTube tarfından bir süredir kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.
Yorum yap

*