Sosyal Media
sengul

WhatsApp’ta Videoları GIF Formatında Gönderin!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarına birbirinden farklı birçok özellik sunuyor. Belki de çoğu kullanıcısının bu özelliklerden haberi bile yok. WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de videoları GIF formatına dönüştürme.

WhatsApp’ın bu özelliği sayesinde istediğiniz herhangi bir videoyu GIF formatına dönüştürerek kolayca arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Videoları GIF Formatına Dönüştürerek WhatsApp’tan Gönderme

1- Öncelikle cihazınızdan (Telefon veya tablet) WhatsApp programını açın.

2- Oluşturacağınız GIF’i paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin.

3- Paylaşacağınız videoyu seçmek için dosya ekle tuşuna basın (Bazı telefonlarda ataç şeklinde bazı telefonlarda artı şeklinde).

4- Buradan cihazınızın fotoğraf albümü açılacaktır. Göndermek istediğiniz videonun üzerine dokunun.

5- Sonrasında karşınıza bir ekran gelecektir. Buradan video üzerinde oynama yapmadan direkt gönder butonuna basarsanız videoyu normal formatta göndermiş olursunuz.

6- Seçtiğiniz videoyu kısaltırsanız (6 saniye veya daha az süreli olarak kısaltırsanız) ekrana video ve GIF seçeneği gelecektir.

7- Önce GIF seçeneğine ardından da gönder seçeneğine dokunduğunuzda videonuz GIF formatında istediğiniz kişiye gönderilecektir.

Gönderildikten sonra videonun ortasında kocaman bir GIF yazısını göreceksiniz.


Anlık GIF göndermek istiyorsanız, çekeceğiniz videoların 6 saniye veya daha kısa süreli olması gerekiyor. Sonrasında yukarıda bahsettiğimiz işlemleri uygulayarak anlık da GIF gönderebilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.

 


Yorum yap

*