Sosyal Media
sengul

WhatsApp’tan Para Gönderme

Sosyal medya devi WhatsApp yeniliklere doymuyor. Şimdi ise kullanıcılarına yepyeni bir özellik getiriyor. Artık WhatsApp’tan kolay ve hızlı bir şekilde para gönderebilecek.

Uzun bir süredir test aşamasında olan WhatsApp Payments özelliği şirket tarafından kullanıma sunuldu. Bu özellik iOS ve Android işletim sistemlerinin ikisinde de çalışacak.

Özellik şuan itibari ile Hindistan’da kullanıma sunuldu. Ancak yakın bir zamanda da ülkemizde bu özelliği mobil cihazlarımızda görebileceğiz.

Uygulamaya tanımlanacak olan banka hesabı üzerinden kolay bir şekilde para gönderme işlemi gerçekleştirilecek.

Peki, WhatsApp’tan para gönderme işlemi nasıl yapılcak?

1- Öncelikle uygulamanın ayarlar bölümünü açın.

2- Buradan ödemeler seçeneği bulunun ve dokunun.


3- Ödemeler kısmı açıldığında sizden kullanım şartlarını kabul etmeniz ve numaranızı doğrulamanız istenecektir. Bu adımları eksiksiz bir şekilde doldurun.


4- Bu adımları geçtikten sonra karşınıza banka listesi gelecek. Buradan bankanızı bulun ve hesap bilgilerinizi doldurun.

5- Son olarak para göndereceğiniz kişiyi bulun. Ardından artı tuşuna dokunun ve buradan ödeme seçeneğini tercih edep para gönderme işlemini başlatın. Telefonunuza gelen onay kodunu girerek işleminizi tamamlayın.


Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra para gönderim işleminiz gerçekleşmiş olacak. Sizin de gördünüz gibi WhatsApp’tan para gönderme işlemi oldukça basit.

 

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.


Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Mustafa Yüksel 06/11/2018 15:14

    Harika çok teşekkürler