Sosyal Media
yunus

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi İçin Önemli Bilgiler

Microsoft, bir yandan Windows 7 için yazılım desteğini sonlandıracağını açıklarken bir yandan da mevcut ve gelecekteki Windows 10 kullanıcılarını ilgilendiren önemli bilgiler vermeye devam ediyor.

Şirketin açıklamasına göre;

Windows 10 kullanıcıları için yayınlanacak olan Mayıs 2019 elemesi, eğer bilgisayarınıza bir harici USB aygıtı ya da micro SD kart takılı olması halinde yüklenemeyecek.

Windows 10 güncellemesi sırasında, bilgisayarlarında harici depolama aygıtı bulunduran kullanıcıların "Windows 10 bu bilgisayara yüklenemedi." hatası alacağını belirten şirket ürün sahiplerini uyardı.

 

Peki ama Windows 10 güncellemesi sırasında neden harici USB sürücüsü ya da micro SD kart kullanamıyoruz?

Microsoft'un açıklamasına göre, güncelleme sırasında bilgisayarın üzerinde bulunan harici USB sürücüleri ya da micro SD kartlar, hatalı sürücü atanmasına yol açıp veri kaybına ve hatta tüm sistemin kullanılmaz hale gelmesine bile sebebiyet verebiliyor.

Bu tarz istenmeyen durumların önüne geçmek isteyen şirket, Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesi sırasında bilgisayarın harici aygıtlardan tamamen temizlenmesini öneriyor ve hatalı sürücü atanmasının sadece çıkarılabilir aygıtları değil aynı zamanda bilgisayarın dahili hard disklerini de etkileyebileceğini ekliyor.

 

Ne yapmak gerekiyor?

Uygulanacak adımlar basit. Güncelleme öncesi tüm harici sürücülerin bilgisayardan çıkarılması gerekiyor.


Yeni uygulama bundan sonra devam edecek mi?

Şirketin yardım sayfası üzerinde belirtilen açıklamaya göre, bu büyük bir ihtimalle tek seferlik bir durum ve gelecekte yayınlanacak olan Windows 10 güncellemeleri için geçerli olmayacak.Yorum yap

*