Sosyal Media
sengul

Xiaomi Mi Note 10 Pro’nun DxOmark Puanı Belli Oldu

Xiaomi’nin 108 MP çözünürlüğünde kameraya sahip yeni telefon modeli Xiaomi Mi Note 10 Pro’nun DxOmark testlerinde aldığı puan belli oldu.

DxOmark’ın testlerinde telefonların kameraları ile 1600’den fazla fotoğraf ve 2 saatten fazla video çekimi yapılıyor. Bu testler sonucunda da telefonun DxOmark puanı ortaya çıkıyor. Şu an DxOmark listesinin birinci sırasında 121 puan ile Huawei’in yeni amiral gemisi telefonu P30 Pro modeli yer alıyor. Xiaomi Mi Note 10 Pro’da aldığı 121 puan ile listenin birinciliği P30 Pro ile paylaştı.


Tüm koşullarda muhteşem foto ve video çeken Xiaomi Mi Note 10 Pro, çekimlerdeki görsellerde renk kaybı yaşamıyor.

Mi Note 10 Pro, uzak mesafe çekimlerinde bile oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Yukarıdaki uzaktan çekilen resme yaklaşıldığında bile resmin renk kaybı minimum düzeyde oluyor.


Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkaran Xiaomi Mi Note 10 Pro, video çekimlerinde de renk dengesini kuruyarak videonun çok daha kaliteli görünmesini sağlıyor.


Video testinde 102 puan alan Xiaomi Mi 10 Pro, fotoğraf testinden ise 130 puan almayı başarıyor. Ortalama olarak 121 puana ulaşan telefon DxOmark listesinde Huawei P30 Pro ile birincilik koltuğuna oturuyor.Yorum yap

*