Sosyal Media
yunus

Xiaomi Redmi 6A ve Redmi 6 Modellerine Android Pie Müjdesi

Eğer Xiaomi'nin Redmi 6A yada Redmi 6 akıllı telefonlarından birine sahipseniz sizin için güzel bir haberimiz var.

Kısa bir süre önce, Xiaomi'nin Android Pie işletim sistemi güncellemesi alacak akıllı telefonlar listesinden çıkarttığı Redmi 6A ve Redmi 6 modelleri, şirketin fikrin değiştirmesi üzerine listeye geri eklendi.

Yine Android Pie güncellemesi ile birlikte akıllı telefon modellerine gelecek olan MIUI 11 arayüzü versiyonu, kullanıcıların istenmeyen reklamlardan kurtulmasında sağlayacak.



Akıllı telefonlar, gelecek Android 9.0 Pie işletim sistemi güncellemesi ile birlikte yeni sistem navigasyonuna, akıllı metin seçme özelliğine, yeniden dizayn edilmiş hızlı ayarlar menüsüne, basitleştirilmiş ses kontrol menüsüne, yeni bir panoya, uygulama zamanlayıcısına, yeni rahatsız etmeyin moduna ve kendi belirlediğiniz uyku saatiniz de size otomatik olarak bildirim yollayan ve ekranınızı siyah beyaz hale getiren Wind Down moduna sahip olacak.

Bu sırada Xiaomi, MIUI Beta programını 1 Temmuz tarihinden itibaren tüm Xiaomi akıllı telefon modelleri için küresel ölçekte sonlandıracağını açıkladı.

Bu da demek oluyor ki; MIUI Beta kullanıcılarının yeni güncellemelerle birlikte gelen ve herkesten önce denemeye fırsat buldukları özellikler artık Beta kullanıcılarına ulaşmayacak. MIUI Beta programının sonlandırılmasının ana sebebi ise, MIUI Beta programı kullanıcı sayısının her geçen gün artmasına rağmen hatalar ve bug'lar ile ilgili çok az bir dönüş alınması. MIUI Beta programı kullanıcıları, kendilerine gidiyorsan güncellemeleri normal sürüm gibi kullanmaya devam ediyorlar ve bu durumda programın amacına hizmet etmiyor maalesef. Bu yüzden şirket Beta programını kapatma kararı alarak yayınlanacak MIUI arayüzü versiyonlarını, beta ve final sürümü olarak arka arkaya yayınlayacak.

Xiaomi yine kısa bir süre önce Redmi Note 5 modeli akıllı telefonları için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme paketi içerisinde ise Android 9.0 Pie işletim sisteminin stabil versiyonu ve MIUI 10.3.1 arayüzü bulunuyor. Şimdilik sadece Çin'deki modeller için kullanılabilen güncellemenin kısa bir süre içinde küresel market için de yayınlanması bekleniyor. Genel olarak düzeltmelerin yapıldığı ve performans odaklı problemlerin çözümlendiği güncelleme paketiyle birlikte kullanıcılar, oyun oynarken daha iyi performans almanızı sağlayan game acceleration modu, sesle uyandırma özelliği, uygulama kilidi gibi daha birçok yeniliğe kavuşacak. Gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

En uygun fiyatlı tablet modelleri için tıklayınız.



Yorum yap

*