Sosyal Media
sefa

Yanlış Bilgi Yayılımını Önlemek İçin WhatsApp Gruplarına Sınırlandırma Geldi

Backlinko verilere göre şu anda 2 milyar kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulaması, çoklu mesaj iletme özelliğine sınırlandırma getiriyor. 2009 tarihinden beri hayatımızda olan anlık mesajlaşma ve arama uygulaması olan Whatsapp, bu sınırlandırma ile birlikte yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek istiyor.

WhatsApp Gruplarına Kısıtlama Geldi

Bİldiğiniz üzere WhatsApp uygulaması dünya çapında en ünlü mesajlaşma platformlarından bir tanesi. Oberlo sitesine göre kullanıcılar, WhatsApp uygulaması üzerinden günde 100 milyar mesaj gönderiyor. Bu mesajların arasında elbette bir çok yalan haber var ve bu haberler Whatsapp üzerinden çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor. WhatsApp, bu yanlış haberlerin önüne geçmek için çoklu mesaj özelliğine bir sınırlandırma kararı aldı.

İletilen mesajlar sadece bir grup sohbetine gönderilebilir. Yazısı

Birkaç sene önce bu sorun ile ilgili bazı önlemler alan WhatsApp, sınırlandırmayı daha da genişletiyor. Hatırlayacağınız üzere kullanıcılar, WhatsApp uygulaması üzerinden bir mesajı birden fazla gruba hızlı bir şekilde gönderebiliyordu. Geçtiğimiz yıllarda sohbetlere mesaj yönlendirmeyi kısıtlayan WhatsApp, mesaj yönlendirmeyi aynı anda 5 sohbet ile kısıtlamıştı. Bu durumu daha da kısıtlamak isteyen WhatsApp, Beta 2.2.2.7.2 sürümü ile birlikte bir mesajın sadece bir gruba gönderilmesine fırsat tanıyor. Kullanıcılar birden fazla gruba mesaj iletmek istedikleri zaman ise “Yönlendirilen mesajlar sadece bir grup sohbetine gönderilebilir.” uyarısı ile karşılaşıyorlar. Ayrıca bu beta sürümünün sadece Android kullanıcılar için olduğunu belirtelim.


Yorum yap

*