Sosyal Media
sengul

Yeni Nostaljik Cep Telefonu Nokia 210 Tanıtıldı

Hemen hemen her sene nostaljik telefon modelleri tanıtmak yeni bir trend oldu. HMD Global tarafından satın alınan Nokia'da bu geleneği bozmadı ve yeni nostaljik modeli olan Nokia 210'u Mobile World Congress 2019 Barselona' da düzenlediği bir etkinlik kapsamında tanıttı.

Nokia'nın şu ana kadar bu konseptte ürettiği en uygun fiyatlı cep telefonu olan Nokia 210'un fiyatı ise sadece 35$. Önümüzdeki haftadan itibaren raflardaki yerini alacak olan cep telefonunun kırmızı, gri ve siyah olmak üzere üç farklı seçeneği bulunuyor.

 

Nokia 210 Teknik Özellikleri

Cep telefonu firmanın kendi yazılımı olan S30+ işletim sistemini kullanıyor. Yenilenen ara yüz ve ikon tasarımı, telefonun enerjik dizaynı ile güzel bir uyum yakalamış diyebiliriz.

Yeni Nokia 210 üzerine önceden yüklenmiş olan Opera tarayıcı ile internette gezinmek de mümkün. Yalnız cep telefonunda sadece 2.5G desteği olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Tüm bunların yanı sıra Nokia'nın dillere destan klasik yılan oyunu da Nokia 210 modelinde mevcut. Cep telefonu aynı zamanda önceden yüklenmiş ve üzerinden oyun, film ve uygulama indirebileceğiniz bir uygulama dükkanına sahip.

Nokia 210 modelinin en iddialı noktası ise pil ömrü, yaklaşık bir aya kadar bekleme süresi sunan cep telefonu üzerinde fotoğraf çekmek için ana kamera ve LED flaş bulunuyor.

Cep telefonun üzerinde 2.4-inç boyutunda QVGA ekran ve hepimizin eski telefon modellerinden aşina olduğu alfa numerik klavye bulunduruyor. FM radyo desteği de bulunan cep telefonu için 1020 mAh kapasitesinde bir batarya tercih edilmiş.

HMD Global son birkaç sene içinde, Nokia 3310 ve Nokia 8110 gibi Nokia'nın en ikonik telefonlarını yeniden piyasaya sürmüştü. Şirket aynı zamanda Nokia 3310 modelinin 4G destekli versiyonunu da tanıtmıştı.


Tıpkı Nokia 210 modeli gibi Nokia 3310 modeli de şirketin kendi yazılımı olan S30+ işletim sistemini kullanıyor. Cep telefonu 2MP çözünürlüğünde bir ana kameraya ve LED flaş desteğine sahip. Tüm bunların dışında yeni Nokia 3310 modelinde FM radyo ve MP3 çalar özelliği de bulunuyor. Dahili depolama alanı 16GB olan Nokia 3310 micro SD kart desteği sayesinde 32GB'a kadar yükseltilebilen bir hafızası var.


Zamanın en yenilikçi tasarımlarından birine sahip olan Nokia 8110 modeli ise bazılarımızın hatırlayacağı üzere klavyesini kızaklı bir mekanizma altında saklıyor. İşletim sistemi olarak Kai OS kullanılan cep telefonunda 2MP çözünürlüğünde bir ana kamera, uygulama mağazası ve 4G bağlantı desteği mevcut.


Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Mehmet Sever 03/08/2020 22:12

    Selamlar, Nokia 210 tuşlu bir telefon almak istiyorum. Satış yeri ve şubeleri nerede, Garanti ve Sıfır bir telefon arıyorum.