Gaming Anakart kategorisindeki 55 adet ürün listelenmektedir.

Gaming Anakart

Gaming Anakart Fiyatları

Mimarî yapıların dayanıklı ve uzun ömürlü olması için sağlam temeller atılır. Bilgisayar sistemlerinde benzer bir durum söz konusudur. Yapının ayakta kalabilmesi için gerekli olan sağlam temel görevini bilgisayar sistemlerinde anakart görür. Bileşenlerin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için anakartın sağlam, bileşenlerin uyumlu olması gerekir. Gaming anakart bileşeni, kasa içine monte edilir ve diğer bileşenlerin merkezi konumundadır. İşlemci, RAM, ekran kartı ve SSD disk gibi ana bileşenler anakart üzerine yerleştirilir. Anakartta meydana gelebilecek en ufak bir sorun veya uyumsuz bileşenler sistemin kararsız olmasına veya çökmesine neden olabilir.

Sık sık oyun oynayan, uzun soluklu mücadelelerde saatlerce bilgisayar başından kalkmayan bir gamer’ın sistemden beklediği en önemli özellik kararlılıktır. Sistem kararlılığı, cihazın stabil çalışmasını ifade eder. Kararlı çalışmayan bir sistemde, oyun oynarken bilgisayar kilitlenebilir veya görüntüde bozulma gibi sorunlar meydana gelebilir. Kararlı bir sistemin yapı taşı olan gaming anakart modellerini, en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

AMD Gamer Anakart Modelleri

Gamer anakart yapısında port ve slotlar bulunur. İşlemci, ekran kartı, RAM ve diğer depolama birimleri port ve slotlar aracılığıyla anakarta bağlanır. Bileşen, diğer parçalar arasında köprü görevi üstlenir ve iletişim sağlar.

Peki, işlemci özelliklerinin anakarta etkisi nedir, satın alma sürecinde neden dikkatli olmak gerekir? Elinizde AMD marka, AMD4 soket yapısına sahip AMD A320 chipset’li bir işlemci olduğunu düşünün. Bu senaryoya uygun olacak şekilde, “İşlemci Modeli” filtresinde AMD’yi seçin, ardından “Soket Yapısı” filtresi alanında AMD4 seçeneğini işaretleyin. Böylece elinizdeki işlemci ile uyumlu çalışabilecek anakart modellerine ulaşırsınız. AMD marka işlemciyi monte etmek için Intel işlemci modeline uygun bir anakart satın alırsanız, problem yaşarsınız. Anakart üzerinde yer alan işlemci slotu ile işlemci uyumlu olmazsa iki parçadan birini kullanamazsınız. İlerleyen dönemlerde doğabilecek yeni depolama ihtiyacı ve bileşen yükseltme gibi işlemleri düşünerek yüksek seviye anakartları tercih edebilirsiniz. “Anakart Boyutu” filtresinde ATX, mATX, Mini-ITX, uATX gibi çeşitli boyutlar bulunur. Anakart boyutunu belirleyen faktörler: donanım parçalarının boyutları ve kasa boyutudur. Bilgisayar kasasına monte edebileceğiniz boyutta bir kasa tercih etmelisiniz. Kullandığınız kasa mATX model ise mATX anakart satın almak sizin yararınıza olacaktır.

Intel Oyuncu Anakart Çeşitleri

Sahip olduğunuz bilgisayar sistemini kullanmaya devam edecekseniz işlemci yapısına uygun bir anakart satın almalısınız. Intel marka işlemci için satın alacağınız ürün Intel tarafından geliştirilmiş olmalı. Geçmişten bugüne endüstrinin anakart ihtiyacını iki büyük marka karşılıyor: Intel ve AMD. Satın alma aşamasında elinizdeki işlemci markasına ve özelliklerine dikkat edin. Çünkü uyumlu olmayan parçalar size sorun yaratan bir sistem ve para kaybı olarak dönecektir. Anakarta yerleştireceğiniz işlemcinin marka ve soket yapısının anakart ile uyumlu olması gerekir. Gaming anakart kategori sayfamızda yer alan “İşlemci”, “Soket Yapısı” ve “Chipset” filtreleri işinizi kolaylaştırmak, alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için var. Hemen filtreleri kullanın, işlemciye uygun AMD anakart ve Intel anakart modellerine anında ulaşın.

En Yeni Gaming Anakart Modelleri En Ucuz Fiyatlarla!

Tüm kategorilerde, güvenilir markalardan oluşturduğumuz geniş ürün yelpazesini sizlere sunuyoruz. Güvenilirlik ilkemiz ürün marka ve kalitesiyle sınırlı kalmıyor. Sitemizi ziyaret ettiğiniz andan itibaren güncel güvenlik önlemleri uygulanır, tedirgin olmadan kredi kart bilgilerinizi tuşlayıp alışveriş yapabilirsiniz. Bütçe konusunda da bize güvenebilirsiniz, sunduğumuz çeşitli ödeme yöntemleri ve taksitlendirme seçenekleriyle yanınızdayız. “Ürünün başına bir şey gelir mi, teslimat geç kalır mı?” gibi kargo süreciyle ilgili soruları düşünmeyin. Çünkü her birini özenle paketlenen ürünleri, gelişmiş kargo ağımız aracılığıyla en kısa sürede teslim ediyoruz. Kısacası, incehesap.com’da siz sadece ihtiyacınız olan ürün özellikleri düşünün, güvenlik, ödeme kolaylığı, teslimat ve diğer süreçleri bizler sizin için düşünüyoruz. Genç ve dinamik ekibimiz ihtiyacınız olan ürünleri, uygun fiyatlarla sizlere sunmak, alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çalışıyor.

En yeni gaming anakart modelleri, en ucuz gaming anakart fiyatlarıyla incehesap.com’da! Fırsat dolu kampanyaları ve her cuma gecesi dev indirimlerin gerçekleştiği Gaming Gecesi’ni kaçırmamak için İncehesap.com’a üye olun.

AM4 - 1200 Soket Gaming Anakart Ürünleri

Her şeyin bağlandığı ana nokta üstündeki yuvaların sayısı ve standardı çok önemli. Baskılı devre tahtası “PCB” (Printed Circuit Board) içinde bulunan devreler bileşenlerin iletişim kurmasını sağlar. Anakart üreticileri AMD ve Intel markalarına ait yonga setlerini PCB ile bütünleştirir.

Piyasada hem AMD hem de Intel destekli anakart modelleri bulunur. Üretici markalar değişmese de, üretilen anakartlar epey değişti. Her iki markanın kullandığı teknoloji farklıdır. Üretim teknolojisindeki farka bağlı olarak soket, pin, port ve anakart yapısı farklı olur. Örneğin, AMD marka işlemciye uygun olacak şekilde AM4 anakart ürünleri üretilmiştir. Ya da Intel marka işlemciye uygun olacak yapıda 1200 soket anakart ürünleri piyasaya sürülmüştür. İncehesap.com olarak ihtiyaç duyduğunuz ürünlere geniş ürün yelpazemizde yer veriyoruz. Intel anakart ve AMD anakart modelleri, en ucuz anakart fiyatlarıyla incehesap.com’da sizi bekliyor!

Gaming Anakartlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İncehesap.com'da ziyaretçilerimizin en çok ilgi gösterdiği, popüler gaming anakart modelleri aşağıdadır:

Bugün incehesap.com'da satılan fiyatı düşen gaming anakart modelleri aşağıda listelenmiştir.

Karşılaştırma Listesi