Gaming Power Supply kategorisindeki 7 adet ürün listelenmektedir.

Gaming Power Supply

Power Supply - PSU Fiyatları

Elektronik cihazlarda güç besleme işlevi gören PSU (Güç kaynağı) bilgisayar sistemlerinde de aynı görevi yerine getirir. Güç kaynağı, bilgisayar sisteminin çalışması için gerekli olan gücü sağlar. Diğer iç bileşenler gibi bilgisayar kasasının içinde yer alır. Şebeke elektriğini sağlıklı olacak şekilde sisteme iletir ve ani akım değişikliklerine karşı bilgisayarı korur. Gaming güç kaynağı modellerinde verimlilik ve güç desteği farkı bulunmaktadır.

Gaming power supply satın alırken dikkatli olmanız gereken birtakım özellikler bulunmaktadır. Fiziksel yapı ile başlayalım, gaming power supply’ın modüler yapıda olması sisteme fayda sağlar. Kolay montaj gerçekleştirebilirsiniz ve kasa içinde hava sirkülasyonunu engelleyen kablolar olmaz. Hava sirkülasyonu sayesinde serinleyen donanım parçaları oyun mücadelelerinde bilgisayarınızı canavara dönüştürür.

Bilindik, güvenilir markaların ürünü olan bir PSU almak sisteminizi ve cebinizi korur. PSU ürünleri “Akım Koruması” özelliğine sahiptir ve bu özellik sistemi ani voltaj yükselme durumuna karşı korur. Peki, akım koruması olmayan bir PSU ve ani voltaj yükselmesi durumunda ne olur? Bu gibi senaryolarda muhtemelen sisteminizin geri döndürülemeyecek şekilde hasar almasına neden olur. Çünkü güç kaynağı ani akım yükselmesini fark edemez ve direkt sisteme iletir. Sonuç olarak, şebekeden gelen bu akım bilgisayar bileşenlerini yakabilir. Bu nedenle, güvenilir markaların piyasaya sunduğu akım korumalı ürünleri seçmenizde fayda var. İncehesap.com olarak güvenilir markaları ve en uygun PSU fiyatlarını sizlere sunuyoruz.

650 Watt PSU Modelleri

Saatler süren oyun mücadelelerinde ihtiyacınız olan güçlü bir bilgisayardır. Yüksek performans sunan, güçlü bir bilgisayar için güçlü bileşenleri bir araya getirmek yeterli olmayacaktır. Bileşenlerin enerji beslemesini sağlayacak kapasitede güç kaynağına da ihtiyacınız olacaktır. Çünkü sistemin ihtiyacı olan enerji PSU tarafından iletilmezse bilgisayar açılmayabilir veya güncel oyunları oynama konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple, PSU satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik “Desteklediği Güç” desek yanlış olmaz. Yüksek güç desteğine sahip güç üniteleri kusursuz çalışma sağladığı gibi ileriye dönük avantajlar da sağlar. Kasaya 1300 Watt veya üzeri PSU monte ettiğinizi varsayalım, gelecekte bellek, işlemci veya ekran kartı gibi donanım parçalarını yükselttiğinizde, yüksek watt desteğine sahip güç kaynağı enerji besleme konusunda sorun yaratmayacaktır. Diğer taraftan, yanlış bir seçim yaptığınızı ve 900 W enerji desteği ihtiyacı olan bir sisteme 650W 80+ PSU monte ettiğinizi düşünelim. Bu senaryoda bilgisayardaki işlemci, ekran kartı gibi bileşenlere yeteri kadar güç beslemesi yapılamaz. Finalde, fps değeri düşmesi, oyun ve programların kapanması gibi problemlerle karşılaşmanız muhtemel olacaktır.

PSU’da %80 Verimlilik ve 80 Plus Sertifikası Nedir?

Gaming Power supply modelleri sertifikalı ürünlerdir. Sertifika dereceleri: “Bronze”, “Gold”, “Silver”, “Titanium” ve “Platinum” gibi terimlerle ifade edilmektedir. Peki, bu dereceler hangi kriterlere göre belirlenir, neyi ifade eder?

Piyasaya sunulan ürünler, endüstri tarafından çeşitli verimlilik testlerine tabi tutulur. Güç kaynağının verimliliğini temsil eden sertifika test sonuçlarına göre belirlenir. Verimlilik sıralaması: 80 Plus, 80 Plus Bronze, 80 Plus Silver, 80 Plus Gold, 80 Plus Platinum ve 80 Plus Titanium şeklindedir. 80 Plus sertifikalı bir PSU modelinden 80 Plus Titanium PSU Modeline doğru gidildikçe ürün verimliliği artar. Piyasada sertifikalı olmayan ürünlerde bulunmaktadır fakat sertifikalı bir ürün almanız hem bugün hem de yarın için size avantaj sağlar. Sertifikasız güç kaynağı ani voltaj yükselmesini kontrol edemeyebilir ve sisteminiz zarar görebilir. Diğer olumsuz durum, güç kaynağı verimli enerji beslemesi sağlamadığı için ay sonu faturanız yüksek gelecektir.

En İyi Power Supply - PSU Modelleri En Ucuz Fiyatlarla İncehesap.com’da!

Güvenilir ve ucuza alışverişin adresi olarak alışveriş sürecinde işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu ilke bağlamında, kategori sayfalarımızda kullanıcıyı bütçe ve cihaz beklentisine uygun ürünlere götürecek filtrelere yer vermeye dikkat ediyoruz. Global sahada en iyi gaming power supply üreten Asus, Cooler Master, Corsair, Cougar, FSP, Frisby, GamePower, Gamemax, Gigabyte, Hiper, MSI, Power Boost, Sharkoon, Thermaltake, XPG, Xigmatek, Zalman gibi güvenilir markaları sizlere sunuyoruz. Piyasada, bilindik olmayan markaların ürünleri de mevcuttur. Yanıltıcı teknik değerlerle ürün satan bu markalardan uzak durmak sisteminiz için faydalı olacaktır. Güvenilir olmayan bir firmadan aldığınız gaming power supply gün sonunda sisteminizin üstünde dumanlar tütmesi ya da ay sonu gelen elektrik faturasıyla cebinizin yanması anlamına gelir.

Sitemizde kaliteli ürünleri sunma konusunda gösterdiğimiz hassasiyeti tüm süreçlerde gösteriyoruz. 500 Watt Altı, 500-650 Watt, 700-850 Watt, 900-1250 Watt, 1300 Watt ve Üzeri güç filtreleri arasında sisteminizin bugün ihtiyaç duyduğu ve yarın yükseltme yapmanız durumunda ihtiyaç duyacağı güç değerini göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Verimlilik sertifikası, güç kaynağı tipi, kablo tipi

ve diğer filtreleri uygulayarak performans beklentinize ve bütçenize uygun olan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti ve güvenliği önceliğimizdir. SSL Güvenlik Sertifikası’na (GlobalSign Extended Validation CA - SHA256 - G3) sahibiz. Sitemizde, 3D Secure Güvenli Alışveriş altyapısı kullanıyoruz. En yeni PSU modelleri, en ucuz PSU fiyatlarıyla incehesap.com’da!

Gaming Power Supplyler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İncehesap.com'da ziyaretçilerimizin en çok ilgi gösterdiği, popüler gaming power supply modelleri aşağıdadır:

Bugün incehesap.com'da satılan fiyatı düşen gaming power supply modelleri aşağıda listelenmiştir.

Karşılaştırma Listesi

Talebin bize ulaştı. En kısa süre içinde sana dönüş yapacağız.

Gaming Power Supplyler hakkında merak ettiklerini, aşağıdaki metin alanına yazarak bize iletebilirsin.

Uzmana soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.