Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming Anakart Genel Özellikler

Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) M.2, 14 DrMOS güç aşamaları, Intel WiFi 6, HDMI, DisplayPort, SATA 6 Gbps, USB 3.2 Gen 2 girişleri, Thunderbolt 3 desteği ve Aura Sync RGB aydınlatma özelliklerine sahip Intel Z490 (LGA 1200) ATX oyuncu anakartı
 • Intel LGA 1200 soket: 10. Nesil Intel Core işlemcilerine hazır
 • Gelişmiş güç çözümü: 12+2 DrMOS güç aşamaları, 6 katmanlı PCB, ProCool soketler, askeri sınıf TUF components ve Digi+ VRM ile maksimum dayanıklılık
 • Kapsamlı soğutma: VRM soğutma bloğu, PCH fansız soğutma bloğu, M.2 soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 4 aracı
 • Yeni nesil bağlantı seçenekleri: USB 3.2 Gen 2 Type-C için ön panel başlığı ve Thunderbolt 3 desteği
 • Online oyunlar için üretildi: Intel WiFi 6, Intel Ethernet Bağlantısı I219-V, TUF LANGuard ve TurboLAN teknolojisi
 • Realtek S1200A codec: Stereo çıkış için eşsiz 108 dB sinyal gürültü oranıyla net sesler ve 103 dB SNR giriş
 • Aura Sync RGB: Adreslenebilir RGB şeritlerinin de dahil olduğu uyumlu çok sayıda PC ekipmanıyla LED efektlerinizi senkronize edin

Dayanıklı. Kararlı. Güvenilir. TUF Gaming Z490-Plus (WiFi), en yeni Intel platformunun en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, gelişmiş güç çözümü ve kapsamlı soğutma seçenekleriyle donatılan bu anakart, oyunlarda kararlı ve sağlam performans sağlıyor.

TUF Gaming anakartıyla bir sistem kurduğunuzda TUF Gaming Alliance'tan da yararlanacaksınız. ASUS'un güvenilir sektör iş ortaklarıyla birlikte kurduğu TUF Gaming Alliance, bileşenlerden kasaya kadar tüm bileşenlerin estetik olarak birbirini tamamlayan, uyumlu bir şekilde olmasını ve sisteminizi daha kolay kurmanızı sağlıyor.

Sağlam Performans En son Intel CPU'larını besleyen gelişmiş güç dağıtımı ve kapsamlı soğutma seçeneklerinin yanı sıra daha hızlı belleklere ve soğutma çözümlerine destek veren TUF Gaming Z490-Plus (WiFi), çok çekirdekli oyun sisteminiz için mükemmel bir temel oluşturuyor.

DrMOS TUF Gaming Z490-Plus (WiFi)’daki VRM; yüksek ve alçak taraf MOSFET'leri ile sürücüleri tek bir pakette birleştiren 12+2 DrMOS güç aşamalarında yararlanıyor. Böylece, 10. Nesil Intel Core işlemcilerin talep ettiği güç ve verimlilik sağlanıyor.
6 Katmanlı PCB Tasarımı Birden fazla PCB katmanıyla ısının kritik bileşenlerden uzaklaştırılması sayesinde işlemciyi standart hızların ötesine taşıma potansiyeline sahipsiniz.

ProCool Soketler - Gelişmiş EATX 4-Pin / 8-Pin Soketler ProCool soketler, PSU güç hatlarıyla temas sağlamak için geleneksel güç girişleriyle kıyasla çok daha sıkı teknik özelliklere uyacak şekilde geliştirildi. Öz direnci düşüren bu özellik sayesinde sıcak noktaların oluşması ve bağlantı noktası hataları engelleniyor.
 • Üst düzey dayanıklılık
 • Sıcak noktaları ve bağlantı noktası arızalarını önleyin

TUF Bileşenler
 • TUF Bobinler: Askeri sınıf sertifikalı TUF bobinleri, CPU'ya sağlam güç sağlayarak sistem kararlılığını artırıyor.
 • TUF Kapasitörler: ASUS'a özgü kapasitörler %20 daha yüksek sıcaklığa dayanır ve 5 kat daha uzun ömürlüdür.
Digi+ VRM Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

Daha Serin Tasarım
 • VRM Soğutma Bloğu: Büyük boyutlu soğutma bloğu geniş yüzeyiyle VRM'i ve bobinleri kaplayarak ısı dağıtımını artırır.
 • Termal Dolgu: Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısıyı soğutma bloğuna iletir.
 • M.2 Soğutma Bloğu: M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

Kapsamlı Fan Kontrolleri TUF Gaming Z490-Plus (WiFi); Fan Xpert 4 aracı veya ödüllü ASUS UEFI BIOS ile kapsamlı fan kontrolleri sunuyor.
 • Birden fazla sıcaklık kaynağı: Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 4 veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.
 • AiO su soğutma seti: Entegre AiO sistemi; PWM veya DC su pompalarını kontrol imkanı sunarak özel ve bağımsız soğutma sistemleri için mükemmel çözüm sunuyor.
 • 4-pin PWM/DC fan: Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.
 • Akıllı koruma: Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla sıcaklık ve akıma karşı korur.
Çift M.2 (32 Gbps’e Kadar) İki adet M.2 yuvası, x4 PCI Express 3.0 bant genişliğinde 32 Gbps'e kadar veri aktarım hızlarına destek verir. Bu yuvalar, sistemlerin daha hızlı açılması ve uygulama yükleme sürelerinin kısalması için kullanılan işletim sistemi veya uygulama sürücüleri için idealdir.
Asus OptiMem II DDR4 Hız Aşırtma 4600 MHZ+ Anakartın iletken hatlarında yapılan yenilikler, en son Intel işlemcilerin bellek bant genişliğine sınırsız bir şekilde erişmesini sağlıyor. ASUS OptiMem II teknolojisi, geçişleri azaltmak için bellek sinyal hatlarını dikkatlice farklı PCB katmanlarına yerleştiriyor. Ayrıca, paraziti büyük oranda azaltmak için koruma bölgeleri de ekliyor.

Avantajlar:
• Gelişmiş bellek kararlılığı ve uyumu
• Aynı voltajda daha düşük bellek gecikmesi
• Gelişmiş bellek frekansı aralığı
USB 3.2 Gen 2 Type-A & Type-C Uyumlu kasalarda ön panele yerleştirilebilen hızlı USB 3.2 Gen 2 özellikli USB Type-C bağlantısının da yer aldığı birçok USB girişiyle, oyun sistemlerinde çok sayıda çevre birimi kullanmak mümkün.
Thunderbolt 3 Desteği Entegre Thunderbolt 3 başlığı toplam 40 Gbps arayüz bant genişliği sağlıyor. Tek bir Thubderbolt 3 girişi papatya dizilimiyle altı adede kadar cihaza destek veriyor ve 100 watt güçle hızlı şarj imkanı sunuyor.

Kolay PC Toplama TUF Gaming anakartlar, ilk kez sistem kuranların bile kolayca kurabileceği ve istediği gibi yapılandırabileceği şekilde tasarlandı. TUF Gaming Alliance ekosistemi uyumlu parça seçimini kolaylaştırıyor. Armoury Crate yazılımı ise tek bir arayüz üzerinden tüm sistem ayarlarını yapabilmeyi sağlıyor. TUF Gaming anakartlar hayalinizdeki oyun sistemini zahmetsizce kurmanız için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunuyor.

Sisteminizi Güvenle Kurun TUF Gaming Alliance; ASUS ve güvenilir PC bileşen markalarının çeşitli parçalar arasında uyumluluğu sağlamak için giriştikleri bir iş birliği. Bu parçalar arasında bilgisayar kasaları, güç kaynakları, işlemci soğutucuları, bellek kitleri ve daha fazlası yer alıyor. Eklenen yeni iş birlikleri ve bileşenlerle TUF Gaming Alliance daha güçlü bir şekilde büyümeye devam edecek.
SafeSlot PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile üretilen SafeSlot, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur.

ESD Korumaları ESD Koruyucuları, +/- 10 kV hava deşarjı ve +/- 6 kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6 kV ve +/- 4 kV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.
 • Klavye ve Fare Bağlantıları: Devreye ek, geçici ESD voltaj bastırma.
 • VGA Koruması: VGA çıkış işlevini koruyan devreye ek ESD TVS diyotları.
 • USB Bağlantıları: Yüzeye monte ve çift hatlı paketler için TVS diyotları.

TUF LANGuard Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.
DRAM Yüksek Voltaj Koruması Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

Paslanmaz Çelik Arka Panel Giriş/Çıkış TUF Gaming anakartlardaki krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri geleneksel panellere kıyasla 3 kat daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bu koruyucu özellik sayesinde TUF Gaming anakartlar 72 saatlik tuz püskürtme testinden geçmeyi başarırken, diğer markalar ancak 24 saatlik testi geçebiliyor.

Armoury Crate Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki tüm uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlıyor. Yazılım, sayıları gittikçe artan seçkin ürünler için ayar yapma olanağı da sunuyor. Klavye ve fare tercihleri, dizüstü bilgisayar için hız aşırtma ve fan hızları gibi özelliklerle sisteminizin görünümünü ve ayarlarını değiştirmek çok kolaylaşıyor. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşıyor.
Sürükleyici Oyun Deneyimi TUF Gaming Z490-Plus (WiFi), deneyiminizi geliştirecek uzun bir özellik listesi ile birlikte eksiksiz, yüksek performanslı bir oyun paketi sunuyor. Bu özellikler arasında; internet üzerinde daha akıcı oyun için ultra hızla ağ bağlantısı, FPS oyunları için özel konum ipuçları sunan net sesler ve bağlı aksesuarlarla senkronize olup size özel oyun atmosferini oluşturmanıza yardım eden dahili RGB aydınlatma bulunuyor.

Aura Sync ile Rakipleri Gölgede Bırakın İyi hazırlanmış bir sistem aynı derecede iyi bir dış görünümü hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.
Adreslenebilir Gen2 RGB Başlık Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

Intel WiFi 6 AX201 Intel WiFi 6 AX201 (802.11ax) bağlantı desteği 2.4 Gbps ultra yüksek kablosuz ağ hızı, gelişmiş kapasite ve kalabalık kablosuz ağlarda daha iyi performans sunarak olağanüstü çevrim içi oyun deneyimleri yaşamanızı sağlıyor. Anakartınızla birlikte bir ASUS Wi-Fi 6 router kullanarak Wi-Fi 6'nın gerçek potansiyelinden yararlanabilirsiniz.
Intel Ethernet Intel Ethernet Connection I219-V, işlemciye ek yükü azaltır ve olağanüstü düzeyde yüksek TCP ve UDP çıkışıyla daha hızı ve akıcı veri aktarımı yapılmasını sağlar.

Turbo LAN - Veri Paketi Önceliklerini Ayarlayan Ağ Optimizasyon Yazılımı Turbo LAN, cFosSpeed trafik düzenleme teknolojisiyle gecikmeleri daha fazla azaltır ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Böylece gecikmeleri, uzmanlık gerekmeden 1,45 kata kadar azaltabilirsiniz. Oyun modu sayesinde oyunlarla ilgili veri aktarımlarına öncelik verilir, bu sayede oyun esnasında akıcı bir ağ performansı elde edersiniz!
 • Gerçek zamanlı hız takibi
 • Favori listenizi oluşturma
 • Tek tıkla birinci önceliğiniz haline getirin
 • Uygulamanızın hızını artırmak için öncelik verin

Oyunlar İçin Ses - Realtek S1200A
 • 1. TUF Gaming Ses Koruması: Etkin kalkan, ses sinyallerinin bütünlüğünü koruyarak en yüksek kaliteyi sunar.
 • 2. Yüksek Tanımlı Ses: Üst düzey Japon ses kapasitörleri sıcak, doğal ve sürükleyici sesler ortaya çıkarır.
 • 3. Özel S1200A Codec: ASUS'a özgü bu codec geniş bir ses alanı ve dinamik sesler oluşturur.
 • 4. Ses Kalkanı: Analog/dijital sinyal alanlarını ayırarak çok taraflı karışmanın önemli ölçüde azaltılması sağlanır.
Sinyal - Gürültü Oranı Realtek ile birlikte TUF Gaming Z490 serisi anakartlar için geliştirilen bu benzersiz ses codec'i, stereo çıkış için 108 dB sinyal gürültü oranı ve hat girişi için 103 dB SNR ile net ve kaliteli sesler oluşturur.

Gaming Kulaklıklar İçin DTS Custom Yerleşik DTS Custom sesler ile oyun becerinizi geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.
 • Açık Hava Modu: Sesler, oyun dünyasının açık dünyasının üzerinde dolaştığınızı hissetirecek şekilde ön taraftan gelir. MOBA, RTA, strateji ve spor oyunları için mükemmeldir!
 • Ses Alanı Modu: MMO, RPG, aksiyon ve korku oyunları için ideal ses ayarı. Aksiyonun tam ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz!
 • Taktiksel Mod: Köşede bir düşman mı var? DTS Custom gizlenmeniz gereken oyunlarda ses detaylarını artırır, böylece her adımı duyup yerini tespit edebilirsiniz!

Asus'a Özgü Özellikler
 • ASUS TUF PROTECTION - ASUS DIGI+ VRM (- Digital power design with Dr. MOS) - ASUS Enhanced DRAM Overcurrent Protection - ASUS ESD Guards - TUF LANGuard - ASUS Overvoltage Protection - ASUS SafeSlot - ASUS Stainless-Steel Back I/O
 • ASUS Q-Design - ASUS Q-DIMM - ASUS Q-LED (CPU [red], DRAM [yellow], VGA [white], Boot Device [yellow green]) - ASUS Q-Slot
 • ASUS Thermal Solution - Stylish heatsink
 • ASUS EZ DIY - Procool
 • AURA Sync - Standard RGB headers - Addressable Gen 2 RGB header
Arka Giriş/Çıkış Portları
 • 1 x PS/2 klavye/fare combo port
 • 1 x DisplayPort
 • 1 x HDMI
 • 1 x LAN (RJ45) port
 • 2 x USB 3.2 Gen 2 (1 x Type-A+1 x USB Type-C)
 • 4 x USB 3.2 Gen 1 (blue) Type-A
 • 1 x Optik S/PDIF çıkışı
 • 5 x Ses Jakı
 • 1 x ASUS Wi-Fi Modülü
Dahili Giriş/Çıkış Portları
 • 1 x CPU Fan bağlantısı
 • 1 x CPU OPT Fan bağlantısı
 • 3 x Kasa Fan bağlantısı
 • 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları
 • 1 x CPU OPT Fan bağlantısı
 • 3 x Kasa Fan bağlantısı
 • 1 x AIO_PUMP konektörü
 • 2 x Aura RGB Şerit Başlıkları
 • 1 x Adreslenebilir Gen 2 başlık
 • 1 x USB 3.2 Gen2 konektörü ek 1 USB bağlantı noktasını destekler (20-Pin, C Tipi)
 • 1 x USB 3.2 Gen 1 (5Gbps'ye kadar) konektör ek 2 USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktasını destekler
 • 1 x USB 2.0 konektörü ek 1 USB 2.0 bağlantı noktasını destekler
 • 2 x M.2 Soket 3
 • 6 x SATA 6Gb/s bağlantısı
 • 1 x Thunderbolt başlığı
 • 1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı
 • 1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı
 • 1 x 4-pin ATX 12V Güç bağlantısı
 • 1 x Ön panel ses bağlantısı (AAFP)
 • 1 x Sistem paneli (Chassis intrusion header is inbuilt)
 • 1 x Clear CMOS anahtarı
 • 1 x COM port girişi
 • 1 x USB 2.0 konektörü ek 2 USB 2.0 bağlantı noktasını destekler
Teknik Özellikler
İşlemci Intel Soket 1200 10.Nesil Intel Core, Pentium Gold ve Celeron İşlemci, Intel 14 nm CPU'ları Destekler, Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ve Intel Turbo Boost Max Teknolojisi 3.0 desteği
Yonga Seti Intel Z490
Bellek 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4600(O.C)/ 4500(O.C)/ 4400(O.C)/ 4266(O.C.)/ 4133(O.C.)/ 4000(O.C.)/ 3866(O.C.)/ 3733(O.C.)/ 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3400(O.C.)/ 3333(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2933(O.C.)/ 2800(O.C.)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz ECC olmayan, Arabelleksiz Bellek, Çift Kanal Bellek Mimarisi, Intel Extreme Memory Profile (XMP) Destekler, OptiMem II
Grafik Tümleşik Grafik İşlemci, 1 x DisplayPort 1.4, 1 x HDMI 1.4b, DisplayPort 1.4 ile maks. çözünürlük desteği: 4096 x 2304 @60Hz
Çoklu GPU Desteği AMD 2 Yönlü CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
Genişleme Yuvaları Intel 10. Nesil İşlemciler: 1 x PCIe 3.0 x16 (x16 mode) / Intel Z490 Yonga Seti: 1 x PCIe 3.0 x16 (x4 mode), 3 x PCIe x1
Depolama Toplamda 2 x M.2 yuvası ve 6 x SATA 6Gb/s yuvası destekler Intel Z490 Yonga Seti: 1 x M.2_1 socket 3, M Key ile Tip 2242/ 2260/ 2280/ 22110 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu), 1 x M.2_2 socket 3, M Key ile Tip 2242/ 2260/ 2280 depolama aygıtı desteği (SATA ve PCIE 3.0 x 4 modu), 6 x SATA 6Gb/s port, Raid Desteği 0, 1, 5, 10, Hızlı Depolama Teknolojisini destekler, Intel Optane Bellek Hazır
LAN Intel I219-V 1Gb Ethernet, TUF LANGuard
Kablosuz Bağlantı Intel Wi-Fi 6 AX201, 2x2 Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) 1024QAM/OFDMA/MU-MIMO desteği, Maksimum 2.4Gbps veri hızını destekler, 2.4 / 5 GHz çift bant frekansını destekler, Kanal bant genişliğini desteği: HT20 / HT40 / HT80 / HT160, CNVI arayüzünü destekler
Bluetooth Bluetooth v5.1
Ses Realtek ALC S1200A 7.1 Surround Sound Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i
USB Portları Arka USB Yuvaları (Toplam 6): 2 x USB 3.2 Gen 2 port (1 + Type-A +1 + USB Type-C), 4 x USB 3.2 Gen 1 port (4 x Type-A) / Ön USB Yuvaları (Toplam 7): 1 x USB 3.2 Gen 2 ön panel bağlantısı port (1 x USB Tip C), 1 x USB 3.2 Gen 1 port (2 x Type-A), 1 x USB 2.0 port (2 x Type-A), 1 x USB 2.0 port (1 x Type-A)
Yazılım Özellikleri ASUS Exclusive Software / Armoury Crate - Aura Sync / AI Suite 3: - Performance And Power Saving Utility / Turbo V Evo / EPU / Digi+ VRM / Fan Xpert 4 / System information - EZ / AI Charger / ASUS Turbo LAN / DTS Custom for GAMING Headsets / Norton Anti-virus software (Free Trial for 90 days) / WinRAR / UEFI BIOS / ASUS EZ DIY - ASUS CrashFree BIOS 3 - ASUS EZ Flash 3 - ASUS UEFI BIOS EZ Mode
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu, 1 x ASUS Fan Tutucu, Giriş/Çıkış Kalkanı, 2 x SATA 6Gb/s kablosu, 1 x M.2 Vida Paketi, 1 x Destek DVD, 1 x TUF GAMING Çıkartma, 1 x TUF Sertifika kartı, 1 x Wi-Fi hareketli anten
BIOS 192 (128+64) Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS
Yönetilebilirlik WOL by PME, PXE
İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
Form Faktörü ATX Form Faktör, 30.5 cm x 24.4 cm (12 inç x 9.6 inç)

Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart Özellikleri

 • İşlemci ModeliIntel
 • İşlemci Desteği10. Nesil Intel Core / Pentium Gold / Celeron
 • YongasetiIntel Z490
 • Soket Yapısı1200
 • Ram TipiDDR4 4600(O.C)/ 4500(O.C)/ 4400(O.C)/ 4266(O.C.)/ 4133(O.C.)/ 4000(O.C.)/ 3866(O.C.)/ 3733(O.C.)/ 3600(O.C.)/ 3466(O.C.)/ 3400(O.C.)/ 3333(O.C.)/ 3200(O.C.)/ 3000(O.C.)/ 2933(O.C.)/ 2800(O.C.)/ 2666/ 2400/ 2133 MHz
 • Ram Kapasitesi128GB
 • SATA6x SATA3
 • RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
 • M.22 x M.2
 • PCI-E Slot2 x PCIe 3.0 x16, 3 x PCIe x1
 • Ethernet (LAN)Intel® I219-V 1Gb Ethernet
 • HDMI1x HDMI
 • USB1 x USB 3.2 Gen2 Type-C, 1 x USB 3.2 Gen2 Type-A, 4 x USB 3.2 Gen1 Type-A
 • Overclock Var
 • Wi-Fi Var
 • Kasa YapısıATX
 • Garanti36 Ay Garanti
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.204,30 TL 2.408,60 TL +0
 • 810,72 TL 2.432,15 TL +0
 • 614,04 TL 2.456,16 TL +0
 • 496,13 TL 2.480,66 TL +0
 • 417,61 TL 2.505,65 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.200,31 TL 2.400,62 TL +0
 • 807,25 TL 2.421,74 TL +0
 • 610,81 TL 2.443,22 TL +0
 • 492,76 TL 2.463,80 TL +0
 • 414,34 TL 2.486,04 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.202,29 TL 2.404,57 TL +0
 • 808,92 TL 2.426,76 TL +0
 • 612,34 TL 2.449,36 TL +0
 • 494,43 TL 2.472,13 TL +0
 • 415,93 TL 2.495,58 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.204,88 TL 2.409,77 TL +0
 • 811,11 TL 2.433,32 TL +0
 • 614,33 TL 2.457,33 TL +0
 • 496,36 TL 2.481,82 TL +0
 • 417,80 TL 2.506,81 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 598,74 TL 2.394,97 TL +2
 • 483,00 TL 2.414,99 TL +2
 • 608,90 TL 2.435,60 TL +0
 • 491,26 TL 2.456,30 TL +0
 • 412,89 TL 2.477,36 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.204,26 TL 2.408,53 TL +0
 • 810,68 TL 2.432,05 TL +0
 • 614,01 TL 2.456,04 TL +0
 • 496,10 TL 2.480,51 TL +0
 • 417,58 TL 2.505,47 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.204,26 TL 2.408,53 TL +0
 • 810,68 TL 2.432,05 TL +0
 • 614,01 TL 2.456,04 TL +0
 • 496,10 TL 2.480,51 TL +0
 • 417,58 TL 2.505,47 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.196,63 TL 2.393,26 TL +0
 • 803,50 TL 2.410,51 TL +0
 • 607,00 TL 2.428,02 TL +0
 • 488,64 TL 2.443,22 TL +0
 • 409,77 TL 2.458,62 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 2.340,61 TL 2.340,61 TL +0
 • 1.197,49 TL 2.394,97 TL +0
 • 804,42 TL 2.413,25 TL +0
 • 607,89 TL 2.431,55 TL +0
 • 490,03 TL 2.450,13 TL +0
 • 411,46 TL 2.468,74 TL +0
2.340,61 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5
Harika Bir Anakart
Z490 anakartlar içinde alabileceğiniz en güzel fiyat/performans anakartı bu olabilir. Chipset ve mosfet soğutucuları çok iyi pasif soğutma yapıyor. Bu anakartın en güzel yanlarından biri de bluetooth 5.1 wifi 6 özelliklerinin olması. Dışardan anakartınıza böyle özelliklerdeki dongle takmak isterseniz en az 300-400 tl harcamanız gerekiyor. Üstünde hem rgb hem de argb başlığı bulunuyor ve bu da sizin farklı fanları aynı anda kontrol etmenizi sağlıyor. En önemli özelliği ise biosu çok anlaşılır ve kolay bi şekilde overclock yapabilmenizi sağlıyor. Anakartın arka girişinde ve kasa için bağlantı girişi olan yerlerde type-c usb çıkışı olması ileriye dönük bir anakart olduğunu gösteriyor. Kısacası alınca sizi hayal kırıklığına uğratmaz ve uzun zaman anakart ihtiyacınızı karşılar.
Üye resmi
Mustafa Korkmaz 14 Eyl 2020

ürün kısa sürede elime ulaştı.11.nesilde kullanılacak diye biliyorum tavsiye ederim tuf serisi her zaman tercihim olmuştur teşekkürler
Üye resmi
Mert Ayan 10 Eyl 2020

Rakip firmaların aynı seviyede ki ürünlerine göre daha üstün bir soğutucu ve PCB kullanıyor, VRM kalitesi yüksek, askeri sınıf bileşenler kullanılmış. Üründe bulunan 802.11ax Wi-Fi sayesinde evinizde dilediğiniz yerden modeminize son hızda bağlanabilirsiniz aynı odada olmanız gerekmez. Realtek S1200A ses chipi sayesinde oyunlarda her detayı duyuyorsunuz ve harici ses kartına ihtiyacınız yok. ASUS'un Aura Sync yazılımı ile sisteminizde ki tüm RGB ledleri kontrol edip parçalar arasında senkronizasyon sağlayabiliyorsunuz, oldukça kullanışlı bir yazılım. 3 yıl garantisi olmasıda başka bir artısı. Uygun fiyatlı olmasına rağmen WI-FI bulunan kaliteli bir ürün arıyorsanız bu ürünü öneririm.
Üye resmi
Şenel Baştuğ 08 Tem 2020
Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI)
Z490 anakartlar arasında bu efsane anakart olmuş . Oldukça kaliteli malzemeler kullanılmış. Performansı 10700k ile kullanıyorum çok başarılı. Vrm mosfetleri işini yapıyor anakart buz gibi. Asus kalitesini bu anakartta yine kalitesini konuşturmuş. Wifi yeni nesil ax201 var.
Üye resmi
Ahmet Bas 27 May 2020
asami
ürün gayet güzel özellikle anakartta wifi özelliği bulunması beni çok sevindirdi ürünü alacaklar gönül rahatlığıyla alabilirler

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Asus TUF GAMING Z490-PLUS (WI-FI) Intel Z490 Soket 1200 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming (Oyuncu) Anakart
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.