ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

MINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir.

Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Genel Özellikler

Asus TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC Edition. Gelişmiş tasarım ve lider termal performans.
 • NVIDIA Ampere Çoklu Akış İşlemcileri: Dünyanın en hızlı ve verimli GPU’sunun temel taşı olan yepyeni Ampere çoklu akış işlemcileri, 2 kat daha yüksek FP32 performansı ve gelişmiş güç verimliliği sunuyor.
 • 2. Nesil RT Çekirdekleri: 1. Nesil RT çekirdeklerinden 2 kat daha fazla performansın yanı sıra eş zamanlı ışın izleme (ray tracing) ve gölgelendirme ile yepyeni bir boyuta geçiliyor.
 • 3. Nesil Tensor Çekirdekleri: Yapısal seyreklik ve DLSS gibi gelişmiş yapay zeka algoritmaları ile 2 kata kadar daha yüksek performans sunuyor.
 • OC Edition: Boost clock 1785 MHz (OC modu)/ 1755 MHz (Gaming mod)
 • Eksen Teknolojili Fan Tasarımı daha düşük türbülans için merkezi fanın ters yönde döndüğü yeni bir yapıyla geliyor.
 • Çift rulmanlı fanlar, kaymalı yataklı tasarımlara göre iki kat daha uzun süre dayanıyor.
 • Askeri sınıf kapasitörler ve diğer TUF bileşenleri dayanıklılığı ve performansı artırıyor.
 • GPU Tweak II, kullanışlı performans ayarları, termal kontroller ve sistem takibi sunuyor.

TUF Sağlamlığı TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti daha sağlam güç ve soğutma için tamamen baştan tasarlandı. Tamamen metalden üretilen ön kapakta dayanıklı çift rulmanlı yapıya sahip eksen teknolojili güçlü fanlar bulunuyor. Fan dönüşü türbülansı azaltman için optimize edilirken, durma modu ise düşük sıcaklıklarda üç fanı da tamamen kapatıyor. Bunların altındaki bağımsız GPU ve bellek soğutma blokları, sıcaklıkları sıkı kontrol altında tutuyor. TUF bileşenleri, Auto-Extreme Teknolojisi, yeni bir GPU yuvası ve arka plaka havalandırma açıklığı gibi ek özellikler de bu TUF kartı tam bir canavara dönüştürüyor. Uzun süre kullanacakları yeni bir sistem kurmak isteyenler bu karta sonuna kadar güvenebilir.

Yenilenmiş Eksen Teknolojili Fan Tasarımı Performansı kanıtlanan Eksen Teknolojili fan tasarımından yararlanan TUF Gaming ekran kartlarında, NVIDIA'nın yeni güçlü tasarımının soğutma gereksinimlerini karşılamak için üç adet fan kullanılıyor. Çift rulmanlı fanlar, kaymalı yataklı ve diğer tip rulmanlı fanlara göre daha tutarlı ve uzun ömürlü performans sunuyor.

Ters Dönüşlü Fan Tasarımı Merkezi fanı diğerlerine göre ters yönde döndürerek türbülansı azaltan akıllı tasarımda, GPU sıcaklığı 55 derecenin altına düştüğünde fanları tamamen durduran bir mod da bulunuyor.

MaxContact Teknolojisi Isıyı soğutma bloğuna verimli bir şekilde ileterek eksen teknolojili fanların gücüyle dışarı atabilmek için, ısı dağıtıcısının yüzeyini mikroskobik düzeyde pürüzsüzleştiren özel bir üretim yöntemi kullanıyoruz. Ekstra düz yüzey işlemciyle daha iyi temas ederek ısı aktarımını artırıyor.

2.7 Slot Tasarımı Isı dağıtıcısı, ısıyı borularla 2.7 yuva yer kaplayan soğutma bloğu kanatlarına iletiyor. Yeni nesil TUF Gaming ekran kartlarında ayrıca, sıcaklığı maksimum derecelerin altında tutmak için VRAM soğutma bloğu da bulunuyor.
TUF Bileşenleri TUF Gaming ekran kartlarında kullanılacak bileşenler dayanıklılık ve performansa göre seçiliyor. Birinci sınıf bobinler ve MOSFET'lere ek olarak askeri sınıf standartları karşılayan kapasitörler sayesinde TUF modelleri rakiplerinin önüne geçiyor. Bu bileşenler gelişmiş Auto-Extreme otomatik üretim sürecimizle PCB'ye yerleştiriliyor. PCB'nin arkasındaki pürüzsüz birleşme noktaları ve insan hatasının ortadan kaldırılmasıyla bu ekran kartı en zorlu standartları bile karşılıyor. Gerektiğinde kusursuz performans sağlayacağından emin olmak için kartlar 144 saatlik zorlu bir onay testinden geçiyor.

Yeni Ön Koruma Tamamen alüminyumdan üretilen ön koruma, TUF Gaming ekran kartlarına sağlam bir koruma katmasının yanı sıra her tür sisteme kolaylıkla uyum sağlayan gri tonlarında endüstriyel bir tasarım da sunuyor.

Arka Kısmı da Serin Kartın alt kısmında da birçok yenilik yer alıyor. Arka kısmın büyük bölümünü kaplayan metal plakada geniş bir havalandırma açıklığı da bulunuyor. Bu açıklık sıcak havanın GPU soğutucusuna geri dönmeden çıkış fanlarına iletilmesini sağlıyor. GPU'nun altındaki yuva ise işlemci ile ısı dağıtıcı arasında sürekli bir basınç uyguluyor. Giriş çıkış yuvalarında kullanılan paslanmaz çelik, bağlantı noktalarını koruyor ve kartın daha sağlam monte edilmesini sağlıyor. Kullanışlı bir konuma yerleştirilen Dual Bios anahtarı, yazılım kullanmadan kartın varsayılan performans profilini değiştirme imkanı veriyor.

İşlevsel Ön Yüz Üst taraftaki RGB ışıkları, bir dizi estetik ve işlevsel efekt gösterecek şekilde özelleştirilebilir ve aynı zamanda tek tip aydınlatma sağlamak için diğer ASUS bileşenleriyle senkronize edilebilir. GeForce RTX 3060 Ti OC’nin güç taleplerini karşılamak için, PSU PCIe güç konektörleri doğru şekilde takılmadığında yanan yerleşik LED'lerin yanı sıra bir adet 8 pinli güç bağlantısı mevcuttur.
Nvidia Ampere Mimarisi Yepyeni NVIDIA Ampere mimarisi; gelişmiş 2. nesil RT çekirdekleri ve 3. nesil Tensor çekirdekleri ile en üstün oyun deneyimini sunuyor.

RTX. Başlıyor. Gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisinin sağladığı görsel gerçeklik ve yapay zeka destekli DLSS'in üstün performansıyla günümüzün en büyük yapımlarında daha önce yaşamadığınız deneyimler yaşayın.

DLSS Yapay Zeka (AI) Hızlandırma NVIDIA DLSS, GeForce RTX'teki yapay zeka odaklı Tensor çekirdeklerini kullanarak kare hızlarını ve görüntü kalitesini artıran çığır açıcı bir yapay zeka görüntü işleme teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde ayarları ve çözünürlüğü en üst düzeye çekip inanılmaz bir görsel deneyim yaşayabileceksiniz. Yapay zeka devrimi bu teknolojiyle oyun dünyasına geldi.

Milisaniyelik Zafer NVIDIA Reflex rakiplerinize karşı avantaj elde etmenizi sağlıyor. En kısa gecikme süresi. En hızlı tepki. GeForce RTX 30 Serisi GPU'lar ve NVIDIA monitörlerle. Rakiplerinizi daha hızlı görün, daha hızlı tepki verin ve daha iyi hedef alın. Devrim niteliğindeki bu teknolojiler rekabetçi oyunlarda sistemin gecikme süresini ölçerek en uygun deneyimi sunuyor.

Yaratıcılığınızı Ateşleyin GeForce RTX 30 Serisi GPU'larla yaratıcı projelerinizi yepyeni bir seviyeye çıkarın. Yapay zeka destekli hızlandırma teknolojisi yaratıcı uygulamalarda fark yaratıyor. NVIDIA Studio platformuna özel sürücüler ve araçlar da destek sağlıyor. Tüm bunlar sayesinde işlerinizi rekor sürede tamamlayacaksınız. İster karmaşık 3D sahneler işleyin isterseniz 8K video düzenleyin veya en yüksek kaliteyle yayın yapın, GeForce RTX GPU'lar en iyisini ortaya çıkarmanız için gereken performansı sağlıyor.

Yayınlarınız Ses Getirsin İnanılmaz grafiklerle akıcı canlı yayınlar yaparak ilgiyi üzerinize toplayın. Yeni nesil donanım tabanlı kodlama ve kod çözme özellikleri sayesinde en önemli anlarınızı müthiş ayrıntılarla paylaşın. Yepyeni NVIDIA Broadcast uygulaması da sanal arka plan, web kamarası kadrajı ve mikrofon gürültü giderme gibi efektlerle ses ve görüntü kalitesini artıran yapay zeka destekli güçlü özellikler sunuyor. Böylece siz de her seferinde izleyicilerinize muhteşem gösteriler sunabiliyorsunuz.

DirectX 12 Ultimate Geliştiriciler şimdi Microsoft Windows tabanlı PC oyunlarına çok daha inanılmaz grafikler ekleyebiliyor. GeForce RTX ekran kartları; ışın izleme ve değişken oranlı gölgelendirme gibi gelişmiş DX12 özellikleriyle son derece gerçekçi oyun deneyimleri ve yüksek kare hızları sunuyor.

GPU Tweak II ASUS GPU Tweak II aracı, ekran kartı performans ayarını bir üst seviyeye taşıyor. Bu araç; GPU çekirdek saat hızları, bellek frekansı, voltaj ayarları gibi birçok kritik ayarı yapmanızı ve özelleştirilebilir bir arayüz üzerinden her şeyi gerçek zamanlı olarak takip etmenizi mümkün kılıyor. Kartınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak çok sayıda özellik arasında gelişmiş fan kontrolü de bulunuyor.
XSplit - Üst Düzey Yayıncılık XSplit; oyun içi not ekleme ve diğer gelişmiş özelliklerle üst düzey bir yayıncılık deneyimi sunuyor. Belirli ASUS ekran kartlarını satın alınca verilen ücretsiz lisansın tadını çıkarın. İnternette görüşürüz!
wtfast - Gecikmesiz Oyun Keyfi Gecikme, bekleme ve kayıp paketlerin olmadığı bir oyun deneyimi yaşamanıza yardımcı olmak için wtfast ile iş birliği yaptık. 6 aylık wtfast Gamers Private Network üyeliğiyle daha akıcı bir çevrim içi oyun deneyimi için düşük ping'lerin keyfini sürün. Bir ASUS ekran kartı satın alın ve beklemekten kurtulun!
Quantumcloud - GPU'nun Gücüyle Kâr Edin Quantumcloud boşta duran GPU'nuzu çalıştırarak zahmetsizce ekstra para kazanmanızı sağlayan basit ve güvenli bir hizmettir. Kazandıklarınız otomatik olarak WeChat veya PayPal hesabınıza aktarılır ve Quantumcloud internette hiçbir kişisel verinizi saklamadığından gizliliğiniz de bozulmaz. Şimdi para kazanmaya başlayın!

Teknik Özellikler
Grafik İşlemci NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti
Bus Veri Standardı PCI Express 4.0
OpenGL OpenGL 4.6
Video Belleği 8GB GDDR6
Saat Hızı OC Modu - 1785 MHz (Boost Hızı) / Gaming Modu - 1755 MHz (Boost Hızı)
CUDA Core 4864
Bellek Hızı 14 Gbps
Bellek Arayüzü 256-bit
Dijital Maks. Çözünürlük 7680x4320
HDMI Çıkışı Var x 2 (HDMI 2.1)
DisplayPort Var x 3 (DisplayPort 1.4a)
HDCP Desteği Var (2.3)
Maks. Görüntü Çıkış Desteği 4
NVlink/ Crossfire Desteği Hayır
Tavsiye Edilen PSU 750W
Güç Bağlantıları 1 x 8-pin
Aksesuarlar 1 x Hızlı Kurulum Rehberi, 1 x Koleksiyon Kartı, 1 x TUF Güvenilirlik Sertifikası
Yazılım ASUS GPU Tweak II & Driver
Boyutlar 30.1 x 14.3 x 5.4 cm
Slot 2.7 slot

Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı Özellikleri

 • Chip SetiNVIDIA
 • Bellek8 GB
 • Bit Değeri256 Bit
 • Grafik İşlemcisiNvidia GeForce RTX 3060 Ti
 • Bağlantı TipiHDMI, DisplayPort
 • DirectX DesteğiDirectX 12
 • OverclockVar
 • DVI ÇıkışıYok
 • HDMIVar
 • Display ÇıkışıVar
 • Open GLOpen GL 4.6
 • Soğutucu TipiÜçlü Fan
 • Garanti Süresi36 Ay
 • Garanti KoşuluMINING amaçlı kullanılan Ekran kartları üretici tarafından garanti dışı bırakılabilir.
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.464,45 TL 18.928,89 TL +0
 • 6.371,33 TL 19.113,98 TL +0
 • 4.825,68 TL 19.302,70 TL +0
 • 3.899,04 TL 19.495,19 TL +0
 • 3.281,93 TL 19.691,57 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.433,11 TL 18.866,22 TL +0
 • 6.344,05 TL 19.032,15 TL +0
 • 4.800,25 TL 19.201,01 TL +0
 • 3.872,54 TL 19.362,70 TL +0
 • 3.256,25 TL 19.537,51 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.448,62 TL 18.897,24 TL +0
 • 6.357,20 TL 19.071,61 TL +0
 • 4.812,31 TL 19.249,24 TL +0
 • 3.885,63 TL 19.428,15 TL +0
 • 3.268,75 TL 19.612,51 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.469,05 TL 18.938,09 TL +0
 • 6.374,39 TL 19.123,16 TL +0
 • 4.827,97 TL 19.311,88 TL +0
 • 3.900,87 TL 19.504,37 TL +0
 • 3.283,45 TL 19.700,73 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 4.705,46 TL 18.821,82 TL +2
 • 3.795,83 TL 18.979,13 TL +2
 • 4.785,27 TL 19.141,07 TL +0
 • 3.860,76 TL 19.303,78 TL +0
 • 3.244,88 TL 19.469,27 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.464,17 TL 18.928,35 TL +0
 • 6.371,08 TL 19.113,23 TL +0
 • 4.825,44 TL 19.301,75 TL +0
 • 3.898,81 TL 19.494,03 TL +0
 • 3.281,70 TL 19.690,18 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.464,17 TL 18.928,35 TL +0
 • 6.371,08 TL 19.113,23 TL +0
 • 4.825,44 TL 19.301,75 TL +0
 • 3.898,81 TL 19.494,03 TL +0
 • 3.281,70 TL 19.690,18 TL +0
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.404,18 TL 18.808,35 TL +0
 • 6.314,65 TL 18.943,94 TL +0
 • 4.770,38 TL 19.081,50 TL +0
 • 3.840,20 TL 19.201,01 TL +0
 • 3.220,34 TL 19.322,03 TL +0
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
Taksit Tutarı Toplam Tutar
 • 18.394,57 TL 18.394,57 TL +0
 • 9.410,91 TL 18.821,82 TL +0
 • 6.321,81 TL 18.965,43 TL +0
 • 4.777,31 TL 19.109,26 TL +0
 • 3.851,06 TL 19.255,28 TL +0
 • 3.233,58 TL 19.401,51 TL +0
18.394,57 TL Havale, EFT ödeme
incehesap.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, Havale ve EFT ile gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi şu an için kullanılmamaktadır.
Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
Puan Ortalaması 5,0
Bu ürüne verilmiş puanlar

Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı

Yorum Yap
Üye resmi
Ürüne Puan Verin
GİRİŞ YAPINIZ
FACEBOOK İLE BAĞLAN
5
Sessiz Stabil Çalışıyor
Cihaz çok kaliteli zaten elinize ulaşınca anlıyorsunuz. Fan sesinden eser yok diyebilirim. Çok stabil ve sessiz bi şekilde çalışıyor, 45 50 derecelerde. Oyun sırasında bi miktar çalışmaya başlıyor fakat onda bile sesini duymak için dikkatli dinlemek lazım. Boyut olarak bi tık uzun, onuda göz önünde bulundurun derim. 3 yıl garanti vermeleri güzel. Gaming ekran kartı olarak işinizi görür, başarılı bi ürün.
Üye resmi
Eren Kömürcü 17 Oca 2021
Mükemmel Bir Ekran Kartı
Bu incelemeyi özellikle kullanmaya başladıktan 1 ay sonra yapıyorum. Kart cidden soğutma alanında çok başarılı, stres testlerinde 62 derece üzerine nadir çıktı. Fanlar boştayken çalışmıyor zaten, çalıştığında ise rahatsız edici bir ses duyulmuyor. 3060 Ti'lar arasında kesinlikle en iyilerinden birisi.

incehesap.com 2008 yılında kurucularımızın teknolojik ürünlerde ismi bilinen firmaların keyfi zamlarına, fiyat politikalarına ve bu sektörde oluşturdukları tekele karşı gelmek için kurdukları bir hayal ile serüvenine başladı.

Kuruluşundan bugüne kadar, elektronik ürünleri olabildiğince uygun fiyata sağlayabilmek için reklam yapmadı, mağaza açmadı ve asla abartılı fiyat etiketleri kullanmadı. Yıllar içinde bir çok dünya markası, yüzlerce uzman personel ve yüzbinlerce teknoloji tüketicisinin dahil olduğu serüven bir tık öteye taşındı.

Yani;
incehesap.com teknolojik ürünlerde uygun fiyat, kaliteli hizmet, hızlı ve güvenilir alışveriş politikası ile çalışan uzman personelin müşteri memnuniyetini üst seviyede tutması üzerine organize edildi.

Bu serüvenin içinde ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesinden, vakit kaybettirecek detaylarla uğraşmadan keyifle alışveriş yapmak ve istedikleri ürünleri hak ettiği fiyata almanın huzurunu yaşamak kaldı.

Biz incehesap.com olarak sadece teknolojik ürün sağlamıyor aynı zamanda hayallerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle bizi tercih eden her bir kişinin abartılı fiyatlara karşı duruşumuzu ve hayallerimizi desteklediğini biliyoruz.

Yorulmadan, azimle ve asla pes etmeden ilerlediğimiz bu yolda bize destek verdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

incehesap.com
  Arama Sonuçları
   0 Sepetim Sepetiniz Boş
   • Sepetinizde hiç ürün bulunmamaktadır
   kampanya
   Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
   Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti OC TUF-RTX3060TI-O8G-GAMING 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
   Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Sitemizle ilgili görüş, öneri ve şikayetlerinizi formu doldurarak bize iletebilirsiniz.