Sosyal Media
yunus

Acer'dan Sadece %92 Ekran-Gövde Oranına Sahip Swift 7 Laptop

Fiyat/performans ürünleriyle yakından tanıdığımız Acer yeni Swift 7 dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. Acer Swift 7 (SF714-52T) modeli ultra ince çerçevesiyle oldukça ilgi çeken bir tasarıma ve sadece %92 ekran-gövde oranına sahip. Sadece 890 gram ağırlığındaki dizüstü bilgisayar 14-inçlik ekran boyutuna sahip ve kutusundan Windows 10 işletim sistemi yüklü olarak çıkıyor.


Yeni Acer Swift 7’nin üzerinde 14-inç boyutunda dokunmatik bir ekran bulunuyor. Donanım özelliklerine bakacak olursak; dizüstü bilgisayar 8GB ya da 16GB LPDDR3 RAM ve 256GB ya da 512GB SSD PCIe dahili depolama alanı seçeneklerine sahip iki varyasyon ile piyasaya sürülecek. İlk olarak nisan ayı içerisinde Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Çin pazarında satışa sunulacak yeni Acer Swift 7, mayıs ayı ile birlikte Kuzey Amerika pazarına da giriş yapmış olacak. Dizüstü bilgisayarın başlangıç fiyatı ise ortalama 1,700$(bölgeye göre değişiklik gösterebilir) civarında olacak.

Kesinleşmiş donanım ve yazılım özelliklerinin bölgeye göre değişiklik gösterebileceğini belirten firma detaylı bilgi için en yakın Acer ofislerinden veya Acer’ın resmi internet sitesinden yararlanılmasını öneriyor.


Acer Swift 7’nin dört tarafı da inceltilmiş sadece 2.57mm kalınlığındaki çerçevesi sayesinde dizüstü bilgisayarın genişliği ve derinliği de oldukça azalmış durumda. Dizüstü bilgisayar sadece 317.9mm genişliğe ve 191.5mm derinliğe sahip. Ayrıca ince çerçeveler sayesinde neredeyse tam ekran görüntüsü kazandırılmış bir bilgisayar ortaya çıkmış.


Tasarım konusunda dikkat çeken yeni Acer Swift 7 magnezyum-lityum ve magnezyum-alüminyum alaşımından üretilmiş. Şirket iddia ettiğine göre aynı kalınlıktaki standart magnezyum alaşımlara göre 2 ve 4 kata kadar dayanıklı bir alaşım kullanmış ve buna rağmen neredeyse %30 oranında daha hafif bir malzeme üretmeyi başarmışlar. Bu sayede sadece 890 gram ağırlığında bir dizüstü bilgisayar ortaya çıkaran firma ürünün seramik benzeri dokusunu yaratmak için de micro-arc oksidasyon tekniği kullanılmış. Kısacası şirket her açıdan kaliteli gerek tasarım gerek ise performans yönünden tatmin edici bir dizüstü bilgisayar üretmeyi başarmış.


Yeni Acer Swift 7’nin 14-inç boyutundaki dokunmatik ekranı 1920x1080 piksel Full HD çözünürlüğe sahip. Corning Gorilla Glass 6 korumasına sahip olan dokunmatik ekran 300 Nit parlaklık seviyesine kadar ulaşabiliyor.

Dizüstü bilgisayar gücünü 8. Nesil Intel Core i7-8500Y işlemcisinden alıyor. Şirketten gelen diğer bir bilgiye göre yeni Acer Swift 7 tek bir şarj ile tam 10 saatlik kullanım ömrü sunacak.Yorum yap

*