Sosyal Media
sefa

Android 9 Pie İle Bir Wear OS Sorunu Çözüldü

Geçtiğimiz yılın özellikle son aylarında, Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saat kullanıcılarının birçoğu, Bluetooth aramalarında sesin bozulduğunu dile getiriyordu. Şikayetler fazlaca olmasına rağmen Google bu soruna çözüm getirmemişti. Neyse ki uzunca bir bekleyişin ardından Wear OS kullanıcılarını sevindirecek haber Android 9 Pie’nin yayınlanmasından sonra geldi. Nihayet Google, Wear OS akıllı saat kullanıcılarının bu konudaki mağduriyetini giderdi.


Bu hata, kullanıcılar için o kadar can sıkıcı hale gelmişti ki hatta birden fazla uygulamayı etkilemeye başlamıştı. Telefon aramalarında, sesin Bluetooth cihazlara aktarılmasında sorunlar oluşuyordu. Özellikle telefon görüşmesinin başlamasından 10-15 saniye sonra sesler kesiliyordu. Böylece sağlık bir görüşme yapılamamış oluyordu.

Yaklaşık 10 aydır bu sorundan muzdarip olan kullanıcılar, Android 9 Pie’nin yayınlanmasının ardından nihayet çözüme kavuştular.

Google’ın yayınlamış olduğu güncelleme notlarında da bu sorunun çözüldüğüne dair herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Ancak kullanıcılar tarafından fark edilen bu durumun oldukça sevindirici bir haber olduğunu söyleyebiliriz.

 Yorum yap

*