Sosyal Media
sengul

Bütçe Dostu Oyun Canavarı İşlemci Intel Core i5-10400F

Merhaba Değerli incehesap Blog okuyucuları, sizler için bu yazımızda Intel Core i5 - 10400F modeli işlemcisini inceleyeceğiz.

Intel’in orta segment oyun işlemcisi olarak adlandırdığı 10.Nesil 14 nanometre üretim teknolojisi ile üretilen 6 fiziksel çekirdek ve 12 iş parçacığından oluşan, 12 mb önbelleğe sahip, LGA 1200 soketini kullanan, 6 çekirdeğin 6’sında minimum 2.90 GHz değere ulaşırken, 5 Çekirdek ve altı kullanımlarda ise Turbo Boost özelliği sayesinde 4.30 GHz hıza ulaşabilen model sergilediği oyun performansı ve bütçe dostu olmasıyla da herkes tarafından çok seviliyor.

(Teknik özellikleri ise şu şekilde)

 Intel Core i5 - 10400F modeli teknik özellikler

Yeni 10. Nesil Intel Core işlemciler; 4,3 GHz'ye kadar hız, Intel Wi-Fi 6 (Gig+), Thunderbolt 3 teknolojisi, 4K HDR görüntü, akıllı sistem optimizasyonu ve daha fazlasını sunarak iyileştirilmiş üretkenlik ve nefes kesen eğlence için dikkate değer performans sağlamakta.

 Intel Core i5 - 10400F modeli oyun performansı

Oyun Performansı

Ayrıca entegre akıllı performans özellikleri sayesinde, 10. Nesil Intel Core işlemciler kullandığınız uygulama ve oyunlarda hangi çekirdeğin daha çok kullandığını öğrenir ve sadece bu çekirdeğin üzerine yoğunlaşır, böylece gücü en çok ihtiyaç duyduğunuz yerde kullanır. Intel Optane bellekli 10. Nesil Intel Core işlemcilerin yanıt hızı, daha fazla iş halledebilmenizi sağlar.

Tek çekirdek performansında rakiplerini geride bırakan i5 - 10400F sayesinde oyunlarda inanılmaz yüksek FPS’in keyfini çıkarabiliyorsunuz.

F Ne Anlama Geliyor?

I5 - 10400F işlemcimizin bir diğer özelliği ise dahili Grafik Birimi ile birlikte gelmemesi.

Kod adı F’den de anlaşılacağı gibi bu işlemciyi sisteminizde kullanabilmek için harici bir Ekran Kartına ihtiyacınız var.

Intel burada iGPU adını verdiği ve dahili bir Grafik Birimine ihtiyaç duymayan, kendi Ekran Kartını kullanmayan isteyen oyuncular için bu işlemcileri özel olarak üretmekte, dahili grafik birimi olmadığı içinde uygun fiyatla satılabilmekte.

Uygun Ekran Kartı Modelleri

I5 - 10400F modeline uygun darboğaz (bottleneck) yapmayacak harici Ekran Kartları modelleri ise şu şekilde.


Yorum yap

*