Sosyal Media
sengul

Google Fotoğrafları Kullanarak Fotolar Nasıl Arşivlenir?

Google Fotoğraflar uygulamasının yeni özelliği sayesinde artık fotoğraf albümünüzdeki dilediğiniz fotoğrafları ve videoları kolay bir şeklide arşivleyebilirsiniz.

Google fotoğrafların bu yeni özelliği şuan sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar için geçerli. Google fotoğraflar uygulamasının bu özelliğinden faydalanmak için uygulamanın son sürümünü yüklemek gerekiyor. Eğer sizde faydalanmak istiyorsanız uygulamanızın güncel olup olmadığını bir kontrol edin.

Google fotoğraflarda istediğiniz bir fotoğraf veya videoyu arşivlemek için;

Öncelikli olarak uygulamayı açın. İstediğiniz bir veya birden fazla öğeyi seçin. Ardından menü düğmesine dokunun. Karşınıza gelen ekrandan arşiv bölümüne dokunun. Artık istediğiniz öğeler arşivlenmiş olacak.

Ayrıca, ilk kez arşivleme işemi yapıldıktan sonra yeni bir Arşiv menüsü seçeneği görünecektir.


Hemen şunu belirtelim ki; Arşivlediğiniz fotoğraflar ve videolarınız Google Fotoğraflar hesabınızdan silinmez. Fakat sadece ana fotoğraflar özet akışında gizlenmiş olur. Yani arşivlediğiniz fotoğraflar veya videolar daha önceki albümlerinde kalır.

Aslında Google Fotoğrafların arşiv özelliği, fotoğraf albümünün karışıklığını önlemek ve başka birisinin sizin özel fotoğraflarınıza erişmesini engellemek için tasarlanmıştır.Yorum yap

*