Sosyal Media
yunus

Güç Vucut Buldu, M1 Ultra işlemcili Mac Studio Tanıtıldı. İşte Detaylar

Apple, düzenlediği Apple Peek Performance etkinliğinde Mac Studio ve Studio Display, yeni iPad Air, yeni iPhone SE ve iki yeni yeşil renk seçeneğiyle iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerini tanıttı. Apple, Peek Performance etkinliğinde resmen gövde gösterisi yaptı. Etkinlikte tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mac Studio gecenin yıldızı oldu. Gücünü Apple M1 Ultra işlemcisinden alan Mac Studio hakkında tüm detayları sizler için derledik.

Güç Vucut Buldu, M1 Ultra işlemcili Mac Studio Tanıtıldı. İşte Detaylar

Mac Studio Teknik Özellikleri

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple, düzenlediği etkinlikle beraber Mac mini ailesine bir ürün daha ekledi. Profesyonel kullanıcılar için özel olarak dizayn edilmiş Mac Studio, gücünü M1 Max ve yeni M1 Ultra işlemcilerinden alacak. M1 Max işlemcisi: 10 çekirdekli CPU, 32 adede kadar çekirdekle yapılandırılabilen GPU, 64 GB’a kadar birleşik bellek, 400 GBps bellek bant genişliği sunarken M1 Ultra işlemcisi: 20 çekirdekli CPU, 64 adede kadar çekirdekle yapılandırılabilen GPU, 128 GB’a kadar birleşik bellek, 800 GBps bellek bant genişliği sunuyor. 3.7 inç uzunluğunda ve 7.7 inç genişliğinde piyasaya sürülecek olan Mac Studio, kompakt tasarımı ve geniş bağlantı seçenekleri ile kullanıcılara inanılmaz bir performans sunuyor. Ayrıca cihaz, Wi-Fi 6, Bluetooth 5 kablosuz bağlantı teknolojilerini de destekliyor.

Güç Vucut Buldu, M1 Ultra işlemcili Mac Studio Tanıtıldı. İşte Detaylar

Yepyeni bir Mac masaüstü bilgisayar olan Mac Studio, sunduğu inanılmaz performans ve geniş bağlantı seçenekleri ile birlikte kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Termal sistemi sayesinde ağır yükleri bile hızlı ve sessiz bir şekilde halleden Mac Studio, arka tarafında 4 adet Thunderbolt 4, 1 adet 10 Gb Ethernet, 2 adet USB-A, 1 adet HDMI, 1 adet 3,5 mm kulaklık jakı bulunduruyor. Ayrıca cihaz ön tarafında 2 adet USB-C veya Thunderbolt 418, 1 adet SDXC barındırıyor. Profesyonel kullanıcılar için inanılmaz bir konfor alanı yaratan Mac Studio, Dört adede kadar Pro Display XDR ve bir adet 4K TV bağlamanıza fırsat tanıyor. 18 adet 8K ProRes 422 oynatabilen tek bilgisayar olan Mac Studio modeli, SSD veri aktarım hızlarında ise muazzam işler başarıyor. 7.4 Gbps hızına çıkabilen 8TB’a kadar hafıza desteği sunan model, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Güç Vucut Buldu, M1 Ultra işlemcili Mac Studio Tanıtıldı. İşte Detaylar

Mac Studio Fiyatı

M1 MAx işlemcisinden gücünü alan ve 32GB RAM ve 512GB SSD’li Mac Studio varyantı 35 bin 999 TL fiyat etiketine sahipken M1 Ultra 64GB RAM ve 1TB SSD Mac Studio varyantının 69 bin 999 TL fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz.

İncehesap.com ile birlikte monitör modellerini keşfedin

İncehesap.com ile birlikte en uygun fiyatlı masaüstü bilgisayar modellerine ulaşabilirsiniz


Yorum yap

*