Sosyal Media
sefa

Huawei'nin Akıllı Saatleri Kan Şekerini Takip Etmeyi Hedefliyor!

Huawei şirketi Amerika’dan aldığı ağır darbe sonrasında toparlanma çalışmalarına son hız devam ediyor. Direkt devlet bağlantılı şirket olması neticesiyle Amerika’dan ağır ambargo alan şirket, son yıllarda çalışmalarını epey hızlandırdı. Özellikle yaptığı ürünlerde kullandığı ilginç teknoloji ve özellikler ile, kullanıcılarını geri kazanmaya çalışıyor. Yeni hedefi ise akıllı saatlerinde kan şekerini ölçmeyi hedefliyor.

Şirket, kan şekeri izlemek için gelişmiş yeteneklere sahip tescilli bir kalp atış hızı izleme teknolojisi olan TruSeen modülünü tercih edecek. Şu anda hiçbir teknoloji markası kan şekerini düzeylerini düzgün bir şekilde ölçemiyor. Şirketin bu konu hakkında ki çalışmaları halen devam ediyor. Huawei, TruSeen teknoloji ile birlikte bunu bileğe takılan küçük bir akıllı saat ile gerçekleştirebileceğini hedefliyor.

Huawei’n Akıllı Saatleri Kan Şekerinizi Takip Edebilir!

TruSeen modülü artık beşinci neslini üretiyor. Yoğun fiziksel aktiviteler esnasında bile kalp atış hızını en doğru şekilde ölçebilmek için birlikte çalışan birden fazla sensöre sahip. Markanın sinir ağı teknolojisi, kalp atışının takibinde çok yardımcı bir faktör oluyor. TruSeen modülünün en güncel sürümü, harici parazitleri daha da azaltmak için yükseltilmiş bir algoritma ile birlikte gelecek. Ek olarak artık kan oksijen doygunluğunu çok daha doğru bir şekilde ölçebilecek.

Huawei'nin Akıllı Saatleri Kan Şekerini Takip Etmeyi Hedefliyor!

Huawei şirketi, akıllı saatleri uzun vadeli sağlık değerlendirme yetenekleri ile birlikte donatmayı hedefliyor. Gelişen herhangi bir sağlık komplikasyonunu çok daha önceden tespit edebilmek adına pulmoner düzensizlikleri tarayacak. Sağlık yönetimi, Huawei markasının üzerinde çalıştığı en gelişmiş özellik olacak. Günümüzde en gelişmiş bir akıllı saat bile kanda ki glikoz seviyesini yani kan şekerini ölçemez. Ancak, Samsung ve Fitbit gibi bazı markalar bu olasılığın mümkün olabileceğini düşünerek araştırmalar yapıyor. Huawei, son dönemde yaptığı çok ciddi çalışmalar ile birlikte bu furyaya katılmak isteyen yeni şirketlerden biridir. Bu kadar gelişmiş sağlık özelliklerine sahip ilk akıllı saat ürününün ne zaman geleceği her zamanki olduğu gibi belli değil. Tahminlerime göre, böylesine yüksek teknoloji gerektiren bir akıllı saatin ar-ge işleri çok uzun sürdüğü için piyasa çıkması da çok uzun sürecek. Teknoloji konusunda böyle bir olayın mümkün olması durumunda sizleri bilgilendireceğim.

İncehesap.com ile birlikte akıllı saat dünyasını keşfedin


Yorum yap

*