Sosyal Media
sefa

Huawei Üst Seviye Tablet Modeli MeadiaPad M6'yı Tanıttı: İşte Detaylar

Amerikan hükümeti ile yaşadığı problemler ile gündemden düşmeyen Çinli teknoloji devi Huawei birkaç gün önce Nova 5 serisi akıllı telefonlarını tanıtmıştı. Ancak lansman tarihinde konuşulan tek şey firmanın yeni akıllı telefon serisi değildi.

Çin menşeili mikroblog web sitesi Weibo üzerinden yapılan paylaşım sayesinde gözler, Huawei'in çıkarmaya hazırlandığı yeni tableti MediaPad M6 modeline çevrildi.

Paylaşılan rapora göre, geçtiğimiz yılların başarılı tablet modellerinden Huawei MediaPad M5'in yeni versiyonu olan MediaPad M6 modeli, stereo hoparlörler ve şirketin en yeni işlemcisi Huawei Kirin 980 ile piyasaya sürülecekti ve tam olarak da bu şekilde oldu.Çin'de düzenlenen lansman etkinliği ile beraber iki farklı MediaPad M6 modelini de tanıtan Huawei, 10.8 inç ve 8.4 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu seçeneği sunuyor. Her iki tablet modeli de gücünü şirketin en yeni işlemcisi Huawei Kirin 980'den ve 4 GB kapasitesindeki RAM belleklerinden alıyor. WiFi ve WiFi+LTE (sim kart desteği) olmak üzere iki farklı modeli bulunan yeni MediaPad M6 modellerinin ekranları ise tam 2K çözünürlüğünde.

Huawei'in MediaPad M6 10.8 inç modeli için uygun gördüğü fiyat 335 dolar civarında iken aynı tabletin 8.4 inç ekran boyutuna sahip modelinin fiyat etiketi 290 dolar olarak belirlenmiş.Kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi üzerine Huawei EMUI 9.1 arayüzü yüklü olarak çıkan tabletlerin üzerinde Mali G76 MP10 modeli grafik işlemciler bulunuyor. Farklı RAM bellek seçenekleri ile piyasaya sürülecek olan tabletlerin kameralarına bakacak olursak, cihazlarda oto fokus destekli 13 MP çözünürlüğünde bir ana kamera ve 8 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası mevcut.

Huawei, MediaPad M6 10.8 inç modeli için 7,500mAh kapasitesinde bir batarya tercih ederken, 8.4 inç versiyonu için 6,100mAh kapasitesinde bir batarya tercih edilmiş.Fiyat/performans bakımından başarılı cihazlar üretmeyi başaran Huawei'in yeni tabletlerinin global pazarda satılıp satılmayacağı henüz kesinleşmiş değil. Amerikan hükümeti tarafından uygulanan ambargo sonrasında şirket, üzerinde Kirin marka işlemci taşımayan düşük ve orta seviye akıllı telefon modellerinin Amerika'ya sevkiyatını durdurmuştu. Digitimes web sitesi tarafından paylaşılan rapora göre Huawei, amiral gemisi modelleri için de aynı kararı almaya hazırlanıyor.Paylaşılan rapora göre, Huawei P30 akıllı telefon serisini için yeni sipariş almıyor ve cihazlarını Amerikan piyasadan toplamaya hazırlanıyor.

Şirketin aynı tutumu, önümüzdeki ekim ayında tanıtılacak olan ve şimdiye kadar üretilen en gelişmiş teknolojiye sahip akıllı telefon olması beklenen Huawei Mate 30 modelleri için de sergilemesi bekleniyor.

Bu durumun ülkemize yapılacak sevkiyatlar konusunda bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyoruz ama yeni tablet modellerinin ülkemizdeki satış tarihi hakkında henüz net bir bilgi de bulunmuyor. Dolayısıyla gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın...

En uygun fiyatlı tablet modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*